Plzeň ve šlágru remizovala s Libercem a na čele ji může sesadit Sparta. Dukla otočila duel s Brnem

Po fiasku reprezentace a vypuknutí sázkařské aféry se pozornost fotbalových příznivců opět vrací ke Gambrinus lize, která v pátek načala osmé kolo. V jeho šlágru remizovala vedoucí Plzeň se třetím Liberecem 1:1. Viktoria navýšila vedení na čele tabulky na pouhý bod a aktuálně druhá Sparta ji tak může po pondělní dohrávce se Znojmem sesadit. V úvodním pátečním duelu otočila Dukla duel s Brnem a po výhře 2:1 se bodově dotáhla na pátou Mladou Boleslav, Zbrojovka zůstává předposlední.

David Pavelka (vpravo) z Liberce bojuje o míč s Markem Bakošem z Plzně.

Obhájce titulu z Plzně vstoupí příští týden do základní skupiny Ligy mistrů a Liberec zase do stejné fáze Evropské ligy a duel posledních dvou mistrů byl pochopitelně velkým tahákem.

Lepší začátek zápasu měla Viktoria, v jejímž dresu vyběhl ke svému 400. ligovému zápasu Pavel Horváth. Už v 8. minutě otevřel skóre Daniel Kolář a Západočeši měli dál herně navrch, jenže několik šancí k navýšení vedení promrhali.

Ve druhém půli byli nebezpečnější domácí, jejich tlaku sice Viktoria dlouho odolávala, ale v závěru nakonec vyrovnal hlavou Radoslav Kováč, jenž měl rovněž prsty v prvním inkasovaném gólu. Plzeň si tak udržela neporazitelnost, ale po srpnové remíze se Spartou podruhé v sezóně ztratila.

Pospěch dvěma góly otočil zápas

Na brněnské lavičce začal kouč Václav Kotal, jenž nahradil Ludevíta Grmelu, porážkou. I když zápas pro jeho tým začal velice dobře, protože po necelých deseti minutách poslal hosty do vedení Markovič. Jenže těsně před přestávkou srovnal Zbyněk Pospěch a krátce po ní svým druhým gólem zápas otočil.

Pražský tým, který se o reprezentační pauze posílil o Hanouska (na hostování z Plzně) a Černého (návrat z Turecka), navázal na výhru z minulého kola z Příbrami. Brno prodloužilo sérii bez výhry na hřištích soupeřů na sedmnáct zápasů a celkově pošesté v řadě nebodovalo.