Slavia otevřela jaro výhrou nad Olomoucí

Celkem pět branek viděli diváci úvodního duelu jarní části 1. fotbalové ligy, v němž hostila Slavia Olomouc. Pražané, za něž naskočil ve druhém poločase poprvé od svého vítězství nad leukémií také Václav Koloušek, porazili v 17. kole nejvyšší soutěže celek z Hané 3:2.

Slávisté začali na kvalitním strahovském trávníku ofenzivně. Na úvodní branku ale diváci čekali až do dvacáté minuty, kdy olomoucký R. Hubník po Sedláčkově centru do šestnáctky načechral hlavou míč tak nešťastně, že jej umístil přesně za záda brankáře Vaniaka.

Podobně nešťastně padla v závěru prvního poločasu také vyrovnávací branka, Zbožínkovu střelu na hranici šestnáctky tečoval Zbončák a brankář Kozáčik mohl jen bezmocně pokrčit rameny. Ještě do přestávky ale stačil opět strhnout vedení na stranu domácích Vlček, který po závaru před olomouckou brankou dokázal efektně přelobovat gólmana Sigmy.

Hosté sice v 58. minutě zásluhou M. Hubníka opět srovnali stav utkání, poslední slovo ale měli opět domácí. Po faulu na střídajícího Kuku byl odpískán pokutový kop, který bez potíží proměnil Holeňák.

V 78. minutě se dočkal velkého návratu a bouřlivých ovací ochozů Václav Koloušek. V červenobílém dresu nastoupil v první lize naposled loni v dubnu, pak svedl úspěšný boj s leukémií a dokázal se vrátit do sestavy.

"Prohráli jsme si zápas sami. Vlastní branka, penalta, chyby v obraně... Škoda, Slavia neměla výrazně navrch," hodnotil úvodní vystoupení svých svěřenců trenér Olomouce Petr Uličný. Kouč domácích Josef Csaplár byl spokojený.

"Bylo to těžké, ale na začátek sezóny kvalitní utkání. S výsledkem jsem samozřejmě spokojen, tři body jsou důležité," uvedl lodivod červenobílých.

Slavia - Sigma Olomouc 3:2 (2:1)
Branky: 20. R. Hubník vlastní, 44. Vlček, 69. Holeňák z pen. - 43. Zbožínek, 58. M. Hubník. Rozhodčí: Bouše - Zlámal, Lhoták. ŽK: M. Hubník, Zbožínek, Pečnik, Špiláček, Kobylík. Diváci: 2969.
Slavia: Kozáčik - Švec, Holeňák, Bejbl, Zbončák - Piták, Latka, Gedeon, Sedláček (78. Koloušek) - Vlček (86. Adauto), Fořt (68. Kuka). Trenér Csaplár.
Sigma Olomouc: Vaniak - König (46. Randa), R. Huník, Kovář, Kučera - Kobylík, Zbožínek (80. Reiter), Špiláček, Pečnik - Babnič, Bednář (46. M. Hubník). Trenér: Uličný.