Slavia doma znovu ostudně prohrála a kouč Petrouš rezignoval. Olomouc ovládla přestřelku s Jihlavou

Čtyři sobotní zápasy nabídly menu 8. kola fotbalové Gambrinus ligy. Baník prohrál s Bohemkou hladce 1:3, sestupovým příčkám se tak vzdálili jen Pražané. O to samé šlo také o zápasech Slovácko - Příbram (skončil 1:1) a Olomouc - Jihlava (4:3). K sestupovým příčkám se kvapem řítí také Slavia, která doma schytala další debakl, tentokrát 0:4 od aktuálně čtvrtého týmu tabulky z Mladé Boleslavi. Kouč domácích Michal Petrouš po utkání rezignoval.

Hráči Mladé Boleslavi Jan Štohanzl (vlevo) a Martin Nešpor slaví gól na Slavii.

Baník sedm, klokani sedm. Takový byl bodový zisk rivalů před vzájemným zápasem. Ostrava doma z jedenácti duelů s Bohemians prohrála jen jednou, v posledních dvou zápasech ale Pražané na Bazalech neinkasovali a získali čtyři body.

V tomto duchu se také odvíjel dnešní duel. Klokani již ve 25. minutě vedli 3:0! Lukeš ještě do přestávky snížil, ale víc už Baník nestihl. Bohemians získali vůbec první body venku.

Rovněž Slovácko a Příbram získaly po sedmi kolech shodný počet sedmi bodů, navíc vstřelily po devíti gólech. Na lavičku Slovácka se po vypršení disciplinárního trestu na dva zápasy vrátil kouč Habanec. Vzácně vyrovnaná bilance mezi soupeři zůstala i po vzájemném duelu, který skončil 1:1 na góly i na vyloučené... O branky se postarali Ondřejka a T. Pilík, o červené karty Trousil a Videgla.

Duel Olomouce s Jihlavou byl do třetice zápasem týmů z dolní poloviny tabulky. Hanáci čtyři kola čekali na vítězství, zatím vyhráli v sezóně jen jednou. Druhého se dočkali po dramatické přestřelce, kterou dvougóloví střelci Karaš a Doležal nakonec posunuli až na divoké skóre 4:3. Vysočina tak zůstala posledním týmem, který venku zatím nezískal ani bod.

Večerní tečku za sobotním programem osmého kola udělalo utkání Slavie s Mladou Boleslaví. Sešívaní se představili doma poprvé od nejhoršího ligového debaklu v historii klubu 0:7 od Teplic a hrstce svých věrných na stadiónu v Edenu připravili další trýznivou podívanou.

Neškodný červenobílý tým zaslouženě prohrál s Mladou Boleslaví 0:4, když druhou půli dohrával po vyloučení brankáře Hrubeše o deseti. Slavia tak má ze čtyř domácích duelů zisk pouhý jeden bod a v tabulce se propadla už na třinácté místo. Za Mladou Boleslav se trefili Štohanzl, Ščuk, Nešpor a Chramosta. Středočeši bodovali pošesté za sebou a v tabulce se posunuli na čtvrtou příčku.

Olomouc - Jihlava 4:3on-line
Branky: 32. a 83. Karaš, 61. a 90. Doležal - 14. Koloušek, 75. Jánoš, 77. Masopust
Slavia - Ml. Boleslav 0:4on-line
Branky: 34. Štohanzl, 61. Ščuk, 69. Nešpor, 85. Chramosta