Rubriky:

1. liga

Prospali jsme první poločas, mrzelo libereckého Rabušice po šlágru s Plzní

14. září 2013 11:21 - Liberec

Liberecký fotbalový útočník Michael Rabušic měl být jedním z tahounů severočeského týmu v ligovém šlágru s Plzní. A bylo to podle něj utkání dvou rozdílných poločasů, takže remízu považoval za spravedlivé vyjádření dění na hřišti. „Teď se už zaměřujeme na pohárový duel ve Freiburgu," poznamenal Rabušic v rozhovoru pro Sport.cz.

 

Vlastimil Vacek, Právo

V roli soupeře jste se potkal s několika plzeňskými borci, s nimiž jste pár dní předtím absolvoval reprezentační vystoupení v Itálii. Jak to vnímáte?

Samozřejmě jsme se o té ligové bitvě bavili už na srazu národního týmu. Vždyť tam bylo docela dost kluků z Plzně (úsměv). Nakonec si myslím, že se hrál v Liberci krásný zápas, který se musel líbit. Jezdilo se nahoru-dolů a jen mě mrzí, že jsme po vyrovnání nepřidali druhý gól.

Počítali jste s tím, že by plzeňské opory mohly být unavené z náročného programu?

Tak to ne. Ti hráči jsou zvyklí na nabitý rytmus. Hrají tak pořád už asi třetí sezónu a taky jsem si všiml, že na nich únava nebyla znát.

Kde vidíte příčinu liberecké ztráty dvou bodů v domácím prostředí?

Dalo se vyhrát, ale prospali jsme první poločas. To byla Plzeň jasně lepší. Takže jsme to museli honit ve druhé půlce.

Událostí zápasu byl také premiérový gól vašeho kapitána Radka Kováče v libereckém dresu.

Vážíme si toho, že se mu povedlo skórovat. Víme, jak dlouho na gól čekal a moc mu ho přejeme. Branku, kterou jsme dostali, nejspíš zavinil, což také přiznal, a pak to odčinil (úsměv).

Přemýšlíte už o nadcházejícím souboji v Evropské lize na půdě Freiburgu?

Předpokládám, že Freiburg bude soupeřem na úrovni Plzně. Takže z kategorie těžkých, ale věřím, že je reálné, abychom tam uspěli. Snad je to v našich silách. Do čtvrtka máme čas na regeneraci.

Co pro vás znamená start v nadcházející fázi zmíněné pohárové soutěže?

Klíčovým bodem byla série s Udine, kdy se rozhodovalo o postupu do skupiny Evropské ligy. To byl náš cíl. Teď si můžeme další zápasy takříkajíc užívat, i když pochopitelně budeme bojovat o body. Ale kolik jich můžeme získat, to si netroufám odhadovat.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..