Blšany se zvedly ve druhé půli a přehrály Zlín

BLŠANY

Dva parádní centry Pleška posazené přesně na hlavy spoluhráčů Horáčka, respektive Střihavky, rozhodly v 17. kole první fotbalové ligy o vítězství domácích z Blšan, kteří přitom v prvním poločase duelu se Zlínem tahali za kratší konec. "Do pauzy nám chyběla kvalita," přiznal Michal Bílek, trenér Blšan.

Při mrazu a na z třetiny ledem pokrytém terénu začali lépe Zlínští, do přestávky byli přesnější, pohyblivější a dostávali se do šancí, přestože domácí řešili problémy u vlastního pokutového území jednoduše ráznými odkopy.

Nejprve Lukaštík obral u brankové čáry Michala, ale po jeho zpětné přihrávce pálil Činčala jen do Chvalovského. Ten záhy vyboxoval nebezpečný centr přímo k Činčalovi, ale jeho hlavičku vykopl z brankové čáry Müller. A to ještě po centru Lukaštíka hlavičkoval opět Činčala těsně vedle. Až po půlhodině se zvedli domácí, po Müllerově přihrávce mezi statické obránce Střihavkovu stoprocentní šancí srazil Baránek na roh.

"V prvním poločase jsme hráli slušně a měli šance, jenže po přestávce jsme vyklidili pole a navíc zaspali při klíčové standardní situaci," posteskl si Pavel Hapal, trenér Zlína.

Jeho svěřencům totiž v druhém poločase chyběl pohyb, se vzrůstajícím mrazem uvadali. Klíčové situace přišla po rohovém kopu Pleška, jeho přetažený centr zprava na zadní tyči poslal do sítě hlavou Horáček.

Zlínští se na odpověď nezmohli, naopak Střihavka v brejku napálil gólmana. Na třetí pokus ale uspěl. Po centru Pleška, tentokrát zleva, rybičkou trefil hlavou míč přesně - 2:0. "V druhém poločase jsme byli lepší, pohybem jsme soupeře přehráli a zaslouženě zvítězili," hodnotil Bílek.

Blšany - Zlín 2:0 (0:0)
Branky: 74. Horáček, 87. Střihavka. Rozhodčí: Čuřín - Petřík, Košec. ŽK: J. Bílek - Činčala, Lukaštík, Kroča. Diváci: 1684.
Blšany: Chvalovský - Vorel, Müller, Horáček, Dragoun - Michal (70. Schulmeister), Sýkora, J. Bílek, Pleško - Polodna (90. Zachariáš), Střihavka (90. Veleba). Trenér: M. Bílek.
Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Koubský, Hubáček - Janíček, Činčala, Švach, Lukaštík (90. Zapletal) - Žemlík (66. Kalod), Bača (85. Fujerík). Trenér: Hapal.