Sparta - Slovácko 4:1Sparta už má před Plzní pětibodový náskok, po komplikacích se naladila na derby

5. Hušbauer 1 : 0
14. Krejčí 2 : 0
51. Kerbr 2 : 1
81. Brabec 3 : 1
87. Bednář 4 : 1

Předehrávka 9. kola fotbalové Gambrinus ligy se zdála být rozhodnutá za čtvrt hodiny. Sparta vedla nad Slováckem o dva góly a kontrolovala výhru, po níž minimálně do soboty povede ligu již o pět bodů před druhou Plzní. Hosté však snížili a laxně hrající Letenské drželi v napětí. Až v závěru Sparta stanovila výhru 4:1 a naladila se na derby, které se na Slavii hraje příští sobotu.

Sparťanský útočník Roman Bednář střílí čtvrtý gól do sítě Slovácka.

Ligový debut Tomáše Ujfalušiho za Spartu se odkládá, zkušený internacionál neusedl ani na lavičku. I tak si ale Letenští brzy poradili. Hned ve druhé minutě měl šanci Krejčí, smůlu z posledních zápasů však ještě neprotrhl. V 5. minutě už Sparta vedla. Stoper Brabec ideálně uvolnil Hušbauera, který si ve vápně zatancoval nad míčem a pak Melichárka chladnokrevně prostřelil. Slovácko bez potrestaného kapitána Trousila začátek zápasu nezachytilo a ještě než skončila první čtvrthodinka, inkasovalo druhý gól. Kadeřábek našel tečovaným centrem subtilního Krejčího a formu hledající záložník se netradičně prosadil hlavičkou k tyči.

Ve 28. minutě se mohli hosté zmátořit, jenže Daníček trefil tečovanou střelou jen břevno. Nápor sparťanů polevil, o vzruch se staral jen obránce Costa svými centry a gólman Vaclík kličkováním těsně před brankovou čárou.

Po přestávce si favorit svou laxností vykoledoval komplikace. Valentovu střelu do šibenice Vaclík ještě efektně vyrazil, další zmatky v letenské obraně však už Kerbr pohodlně ztrestal. A když i kanonýr Lafata pálil jednu šanci za druhou, domácí hodně znervózněli. Volešák měl v 74. minutě dokonce na noze vyrovnání...

Až v závěru si mohli sparťané oddechnout. Nejprve střelu Krejčího vyrazil Melichárek jen před Brabce a mladý stoper se stejně jako proti Znojmu trefil. Roli žolíka pak znovu potvrdil střídající Bednář. Odstavil si gólmana hokejovým bodyčekem a do prázdné branky pečetil výsledek.

Předehrávka 9. kola fotbalové Gambrinus ligy:
Sparta Praha - 1. FC Slovácko 4:1 (2:0)
Branky: 5. Hušbauer, 14. Krejčí, 81. J. Brabec, 87. Bednář - 51. Kerbr. Rozhodčí: Jech - Urban, Pilný. ŽK: Hušbauer - Daníček, Rada. Diváci: 6612.
Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Vácha, Hušbauer – Dočkal (80. Matějovský), Vacek (86. Konaté), Krejčí – Lafata (83. Bednář). Trenér Lavička.
Slovácko: Melichárek - Mezlík, Rada, Košút, Reinberk - Daníček - Volešák, Valenta, Havlík (71. Trávník), Kerbr - Ondřejka. Trenér Habanec.