Na Plzeň se v klidu podívám, těší Hušbauera pětibodový náskok na Viktorii

Ani Lafata, ani Bednář. Nejlepším střelcem fotbalové Sparty v podzimní Gambrinus lize je se šesti trefami záložník Josef Hušbauer. V pátečním duelu se Slováckem (4:1) otevřel skóre, a i když většinu druhého poločasu měl navrch soupeř, může nakonec v klidu sledovat sobotní duel Plzně s Duklou. Druhá Viktoria ztrácí na vedoucí Spartu pět bodů.

Záložník Sparty Josef Hušbauer (uprostřed) v ligovém utkání proti Slovácku.

Vyvinuli jste tlak na Plzeň. Budete sledovat její utkání s Duklou?

Je to na každém, ale já se asi v klidu podívám. Jsem zvědavý, jak to dopadne.

Plzeň a Liberec v týdnu rozehrály evropské poháry. To je pro vás výhoda, ne?

Zápasů mají opravdu dost. Únava by se mohla projevit. Hlavně na Liberci, který nemá až tak široký kádr. Chceme získat co nejdříve co největší náskok, abychom pak soupeře nemuseli dohánět na jaře. Nechceme se ohlížet na jiné

V poslední době si dobře rozehraná utkání sami komplikujete. Jak je to možné?

Podobný zápas jako začátkem týdne se Znojmem. Vedeme 2:0 a trochu přestaneme hrát. Asi si myslíme, že to půjde samo, že se nemůže nic stát. Chtělo to dřív vstřelit třetí gól, který by nám pomohl. Místo toho jsme se dostali pod tlak.

Před svým gólem jste dvakrát naznačil střelu, teprve pak si brankáře vychutnal.

Trochu jako pokerový hráč, vydržel jsem s nervy déle než on.

Děláte to schválně, že soupeře navnadíte, a nakonec dorazíte?

Slovácko hrálo po přestávce velmi dobře, kdežto my vstup do druhé půle úplně zaspali. Jenže fotbal je o gólech. Oni dvě tutovky zahodili, my je proměnili. Určitě budou z výsledku dost zklamaní. Hodně nás zachránil brankář Tomáš Vaclík, musíme mu poděkovat.

Vy budete děkovat také za gólovou přihrávku Brabcovi.

Překvapilo mě, že přihrávka po zemi od stopera prošla až ke mně. Byl jsem sám, a najednou slyším, jak diváci řvou. Dobře to dopadlo.