Jablonec - Slavia 2:1Slavia v premiéře pod Koubkem prohrála v Jablonci gólem v nastavení

15. Kopic 1 : 0
64. Škutka 1 : 1
94. Beneš 2 : 1

Fotbalisté Slavie při premiéře pod novým koučem Miroslavem Koubkem prohráli v Jablonci 1:2. Domácí v duelu 9. ligového kola vedli po rychlé brance Jana Kopice, za Slavii sice srovnal po změně stran Dávid Škutka, ale drama rozhodl ve čtvrté minutě nastavení obránce Vít Beneš. Slávisté potřetí za sebou nebodovali a do derby se Spartou půjdou z předposledního místa. Jablonec poskočil na šestou příčku.

Tomáše Mičolu ze Slavie (vpravo) brání jablonecký Vít Beneš.

Duel týmů, které své předešlé dva zápasy shodně prohrály, dlouho vyzníval pro Jablonec. Byť se Slavia po nástupu kouče Koubka, jenž do sestavy vrátil slovenské duo Čonka, Juhar, neprezentovala v obranné fázi tak naivně jako při nedávných vysokých porážkách, prohrávala na severu Čech už po čtvrthodině. Levý bek Novák připravil excelentní centr pro Kopice a subtilní záložník netradičně hlavou otevřel skóre.

Slavistům mohlo být ještě hůř po dalších sedmi minutách, brankář Rakovan ale výborně zasáhl proto Vošahlíkovi. Pražané se v útoku hledali a při kombinaci ztráceli míče ještě před pokutovým územím.

Druhý poločas, to už byla jiná Slavia. Hostům pomohly korektury v sestavě i výměna záložníků Mičoly s Juharem, kteří si prohodili místa proti úvodnímu dějství. Právě Mičola nejprve po chybné rozehrávce domácího Vošahlíka selhal ve slibné šanci, ale v 64. minutě připravil vyrovnání pro útočníka Škutku. Chytrým lobem přes hlavu nacentroval do pokutového území a slovenský forvard se trefil ve venkovním zápase stejně jako při posledním výjezdu Pražanů v Jihlavě. Jablonecký brankář Špit tak znovu promarnil šanci vychytat sté čisté konto v kariéře.

Vyrovnání s Jabloncem zamávalo, Slavia si dál držela převahu. Přesto se v závěru Severočeši hnali za vítěznou trefou. Kouč domácích Skuhravý měl málem šťastnou ruku, protože střídající záložník Kubista byl blízko ke své první ligové trefě. Jeho velkou příležitost ale znovu zmařil gólman Rakovan. Ten se blýskl i v poslední desetiminutovce při hlavičce Beneše a pak měl štěstí, když Kopic namířil svoji další hlavičku do břevna.

Zápas téměř neodvratně směřoval k remíze, když Jablonec udeřil z posledního útoku. Ve čtvrté minutě nastavení slávisté neodvrátili centr z pravé strany, brankář Rakovan neustál v závaru souboj tělo na tělo a stoper Beneš trefil prázdnou bránu. Odstartoval tak velkou euforii v domácím týmu, který s vypětím všech sil oslavil druhou domácí výhru v sezoně. Slavii dokázal porazit po třech zápasech.

9. kolo první fotbalové ligy:
Baumit Jablonec - Slavia Praha 2:1 (1:0)
Branky: 15. Kopic, 90.+4 Beneš - 64. Škutka. Rozhodčí: Příhoda - Mencl, Hrabovský. ŽK: Beneš - Mičola, Petrák, Fenin. Diváci: 2876.
Jablonec: Špit - Zoubele, Kysela, Beneš, Novák - Třešňák, Vaněk (84. Piták), Loučka, Vošahlík (64. Kubista), Kopic - Hubník (77. Vukadinovič). Trenér: Skuhravý.
Slavia: Rakovan - Dostál, Dobrotka, Petrák, Čonka - Gecov - Mičola (69. Štěpán), Kisel (81. Lička), Zmrhal, Juhar - Škutka (77. Fenin). Trenér: Koubek.