Příbram - Teplice 0:4Teplice řádí! Příbram vyřídily na jejím hřišti čtyřmi góly, přestože hrály v deseti

20. Matula 0 : 1
23. Mahmutovič 0 : 2
46. Litsingi 0 : 3
69. Mahmutovič 0 : 4

Příbram

Fotbalisté Teplic po pondělní dohrávce 9. kola Gambrinus ligy přeskočili Liberec na třetí příčce tabulky. Příbram načali během dvou minut první půle, a přestože hráli víc než hodinu bez vyloučeného Lüftnera, po změně stran ji dorazili. Středočeši tak prohráli doma podruhé za sebou, tentokrát však utrpěli debakl a židle pod koučem Františkem Strakou se rozkývala...

Hráči Teplic slaví tři body z Příbrami.

Po více než deseti letech oblékl doma příbramský dres Tomáš Zápotočný a jeho zkušenosti a důraz byly znát. Vpředu se řítil do šance po čtyřech minutách Švancara, ale Lüftner ho na poslední chvíli odzbrojil. Vzápětí po centru Mareše se příbramský kanonýr dostal k hlavičce, ale Grigar stál, kde měl. Do třetice se dostal s míčem k rohovému praporku, ale místo centru uklouzl.

Dva údery Severočechů

Teplice se rozjížděly pomaleji a hodně kombinovaly kolem půlící čáry. Z nevinně vyhlížejícího autového vhazování ale málem udeřily. Míč se dostal před branku, kde dotíral na Hrušku Mahmutovič, ale ani na tři pokusy sedícího gólmana nepřekonal. Na druhé straně si zavařil Grigar, když jeho slabý odkop zachytil Pilík, pálil z více než třiceti metrů, ale teplický gólman byl včas zpět.

A tak udeřili hosté. Po rohovém kopu vrátil míč před bránu Krob a Matula po půl hodině zblízka propálil brankáře Hrušku. Neuběhly ani dvě minuty a přišel druhý úder, když Ljevakovičovu střelu usměrnil do sítě Mahmutovič. Domácí byli dlouhé minuty jako po těžkém k.o. Nedokázali si přihrát, jen přihlíželi kombinaci rozjetých Teplic.

Lüftner stáhl Švancaru a šel ven

Po necelé půlhodině zcela nepochopitelně stáhl Lüftner unikajícího Švancaru a šel ven. Kdyby nebyl Danoski v těsném ofsajdu a mířil přesněji, mohli dát domácí bleskově kontaktní gól. Jenže o kdyby fotbal není... Příbramští však nevytěžili nic ani v dalších minutách z tlaku a rohových kopů.

Při týmu hostů stálo v některých momentech i štěstí. Největší porci si vybrali krátce před poločasem, kdy Marešovu střelu srazil Grigarovi do protipohybu Jablonský, míč však prolétl kolem levé tyče zvnějšku. Teplice pak první půli zkušeně ubránily.

Litsingiho paráda

Třetí teplický úder přišel hned po úvodním hvizdu druhé půle. Litsingi se jen tak ležérně rozběhl s míčem, a když se nikdo ze spoluhráčů neměl k nabíhání, poslal ho z třiceti metrů do levého horního rohu Hruškovy branky. Později však lobem na Hrušku nevyzrál. Domácí znovu zatlačili. Švancara vymyslel perfektní přihrávku pro Jugase, ale ten zblízka pálil vysoko nad bránu.

Příbram však začala upadat do bezradnosti a tepličtí technici v pohodě drželi míč na kopačkách, a když o něj přišli, v pohyblivém obranném šiku drželi domácí v uctivé vzdálenosti od Grigara. A koncert Teplic pokračoval, po rychlé kombinaci poslal Litsingi za domácí obranu Mahmutoviče, ten prolétl i kolem Hrušky a skóroval do prázdné branky. Zdecimovaného soupeře mohl dorazit ránou Krob, ale Huška ho vychytal. Ojedinělá příbramská střela z kopačky Tarczala mířila přímo do Grigarových rukavic.

Dohrávka 9. kola první fotbalové ligy:
1. FK Příbram - FK Teplice 0:4 (0:2)
Branky: 23. a 69. Mahmutovič, 20. Matula, 46. Litsingi. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Blažej. ŽK: Řezníček (Příbram). ČK: 29. Lüftner (Teplice). Diváci: 2168.
Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Zápotočný, Mišůn - Andrejevič (33. Mašán) - Mareš (46. Řezníček), Tarczal, T. Pilík, Danoski - Švancara (70. Brandner). Trenér: Straka.
Teplice: Grigar - Matula, Lüftner, Kaufman, Krob - Ljevakovič, Vachoušek (83. Táborský) - Litsingi, Salami (31. Jablonský), Nivaldo - Mahmutovič (80. Jindráček). Trenér: Ščasný.