Rubriky:

1. liga

Bývalý reprezentant Heinz ve Znojmě skončil. Nepřijal roli náhradníka

24. září 2013 16:21 - Znojmo

Nováček fotbalové Gambrinus ligy ze Znojma přišel o nejslavnějšího hráče svého kádru. Bývalý reprezentant Marek Heinz totiž v dresu posledního celku tabulky po osmi měsících skončil. Bronzový medailista z mistrovství Evropy 2004 se tak rozhodl po pondělní schůzce s majitelem klubu Otou Kohoutkem, nechtěl v týmu přijmout roli náhradníka.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Heinz u nás neměl smlouvu. Byl s majitelem klubu domluvený na podmínkách, za jakých u nás bude působit. Dnes už nepřišel na trénink," řekl sportovní manažer Znojma Michal Sobota.

Kalvoda kritikou nešetřil

Nespokojenost s Heinzovými výkony vyslovil po nedělní prohře 0:2 v Brně se Zbrojovkou trenér Leoš Kalvoda. "Zklamali mě hlavně starší a zkušení hráči, na které jsem v tomto zápase vsadil. Konkrétně nejsme spokojeni s výkony Heinze. Takhle to dále nepůjde, budeme s tím muset něco udělat," nešetřil kritikou Kalvoda, který v 56. minutě Heinze vystřídal. Skvělý technik Heinz hru hodně zpomaloval, takže akce Znojma končily útoky do plné obrany.

"S fotbalovostí jsme vystačili ve druhé lize. Ovšem první liga je také o bojovnosti, vysokém herním nasazení. To nám chybí," uvedl Kalvoda. Znojmo je po devíti kolech poslední se ziskem pouhých tří bodů.

Heinz přišel do Znojma v lednu na hostování z Olomouce a hned ve svém prvním vystoupení se ve druhé lize proti Karviné uvedl hattrickem. V zimní přestávce o něj měla zájem i prvoligová Příbram, se kterou se však z rodinných důvodů nedohodl.

V první lize odehrál Heinz 153 utkání a vstřelil 44 branek. Má za sebou i řadu zahraničních angažmá.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..