Dukla - Jablonec 1:1Juliska už není tvrzí, jakou bývala. Dukla se zase musela smířit s dělbou bodů

11. Romera 1 : 0
38. Hubník 1 : 1

Dělbou bodů skončil televizní epilog k desátému ligovému kolu na pražské Julisce. Domácí Dukla totiž po překvapivé remíze v předchozím kole v Plzni nedokázala udolat Jablonec a musela se spokojit s remízou 1:1. Již třetí v průběhu podzimu. A nic jí nepomohlo, že šla velice rychle do vedení, které ji mělo uklidnit a nahrávat. Jablonec ještě do přestávky vyrovnal a nerozhodný výsledek uhrál zaslouženě.

Jablonecký útočník Lukáš Třešňák (vlevo) a Zbyněk Pospěch z Dukly Praha.

Severočeši jako by byli na Julisce doma... Tedy hlavně prvních deset minut, kdy začali aktivně, měli míč pod kontrolou, vyhrávali osobní souboje, takže si zákonitě vynutili územní převahu a Duklu za půlící čáru prakticky nepustili. Paradoxem proto bylo, že Pražanům stačil první výpad a vůbec první střela mířící na Špita, aby šli do vedení. Romera vyskočil na centr Gedeona nejvýš ze všech a přesně mířenou hlavičkou nechal jabloneckého gólmana dál snít o tom, že dosáhne na jubilejní stou vychytanou ligovou nulu v kariéře.

Rychlý gól pochopitelně zápas poznamenal, neboť Jablonec musel otevřít hru ještě víc, což Dukle vyhovovalo. Pospěch mohl ve 21. min. vedení pojistit, ale zadovkou přestřelil bránu, po pár minutách nedosáhl na přihrávku Mareše, takže když pohrdl slibnými příležitostmi on, chopili se nabídnuté možnosti hosté a do přestávky stav srovnali.

Po rohovém kopu Kopice a zmatcích před Radou sice ještě stačil Gedeon vyrazit Vaňkovu hlavičku z brankové čáry, ale proti následné dorážce Michala Hubníka už ani on nic nezmohl. Jablonec měl vzápětí blízko k tomu, aby skóre úplně otočil. Autor vyrovnávací branky Hubník hlavičkoval přesně k tyči, ale Rada míč bravurně vytáhl.

Po přestávce už další gól nepadl

Po přestávce Dukla pochopitelně přidala, jenže i hosté toužili po obratu, takže ve vyrovnaném duelu se narodilo hned několik zajímavých situací před oběma gólmany. Špita pořádně vystrašily tři pokusy Néstora, stejně jako tvrdá střela Mareše, Radu pak především hlavička Třešňáka.

I z toho výčtu je zřejmé, že Dukla byla s přibývajícími minutami aktivnější a ve střelbě usilovnější, vytoužený vítězný gól však nedala, takže se musela na domácím hřišti již potřetí v průběhu podzimu s remízou. A musela být za ni ráda, neboť v 89. minutě trefil po standardní situaci hlavičkující Kysela tyč.

Juliska prostě přestala být pevnou tvrzí, jakou bývala, neboť si z ní po bodu odvezlo Znojmo, Mladá Boleslav a nyní Jablonec, Slavia ji dokonce výhrou vydrancovala docela.

Dukla - Jablonec 1:1
Branky: 11. Romera - 38. M. Hubník. Rozhodčí: Orel - Jiřík, Kříž. ŽK: Štětina - Kubista. Diváci: 2024. Poločas 1:1.
Dukla: Rada - Romera, Štetina, Božič (78. Vorel), Vrzal - Kalouda (65. Marek Hanousek), Gedeon, Hlinka - Néstor, Pospěch, Mareš (84. Malý). Trenér: Kozel.
Jablonec: Špit - Zoubele, Kysela, Beneš, Novák - Kubista, Loučka - Kopic (8. Vukadinovič), Vaněk (77. Piták), Třešňák - Hubník (90. Rossi). Trenér: Skuhravý.