Jablonec - Ml.Boleslav 1:1Boleslavský Ščuk v nastaveném čase vyrovnal, Špit se tak sté nuly nedočkal

11. Vaněk 1 : 0
92. Ščuk 1 : 1

Fotbalisté Jablonce remizovali v předehrávce 11. kola Gambrinus ligy s Mladou Boleslaví 1:1 poté, co těsné vedení po trefě Ondřeje Vaňka z prvního poločasu sebral domácím z poslední akce v nastaveném čase Jasmin Ščuk. Gólman Michal Špit tak těsně přišel o jubilejní 100. ligovou nulu, na kterou už čeká marně sedm kol a jež znamená vstup do Klubu ligových brankářů.

Jablonecký záložník Ondřej Vaněk střílí první gól zápasu. Vpravo je obránce Boleslavi Petr Johana.

Severočeši neporazili v nejvyšší soutěži Boleslav popáté za sebou a doma poztráceli už devět bodů. V tabulce zůstali Jablonečtí tři body za soupeřem.

Jablonečtí už doma poztráceli hodně bodů a od úvodu na nich bylo patrné, že další klopýtnutí nechtějí připustit. Mladoboleslavský gólman Diviš, který se mezi tyče dostal v druhé půli minulého utkání ve Znojmě po zranění jedničky Millera, musel poprvé zasahovat po devíti minutách, kdy chytil Vaňkovu rybičku.

Jablonecký záložník jako by chtěl dokázat, že se v poslední době právem dostal do reprezentace, a za tři minuty už se prosadil. Po Třešňákově přihrávce mířil přesně k tyči a oslavil třetí gól v sezóně.

Baumit byl dál při chuti a v polovině první půle mohl zvýšit kapitán Piták. Návrat do sestavy ale gólem neslavil, neboť mířil kousek vedle.

Hostům chyběli oba obvyklí krajní obránci Kysela s Fabiánem, větší problém ale měli v ofenzivní fázi, v níž nebyli nebezpeční. Za celý poločas výrazněji zahrozili jen v 38. minutě, kdy Štajnerův přízemní centr prošel vápnem a Špita zachránila tyč.

Piták trefil brankáře

Brzy po změně stran mohl jablonecké vedení navýšit Piták. Ze stran šel sám na Diviše, jenže gól mu ve 250. ligovém utkání v kariéře zřejmě nebyl souzený. Ve vyložené pozici trefil brankáře.

Mladoboleslavští se snažili stupňovat tlak, v předfinální a finální fázi ale byli nedůrazní stejně jako před necelými třemi týdny v minulém kole proti Znojmu.

Hostující trenér Minář, koučující svůj 50. zápas v lize, dvacet minut před koncem překvapivě stáhl ze hry režiséra Štajnera a teprve potom jeho svěřenci zahrozili. Štohanzlova přihrávka propadla až k Chramostovi, jenže ten trefil na čáře stojícího Kubistu.

Když už se zdálo, že Severočeši tři body udrží, udeřili hosté z poslední akce. Vošahlík mohl jít do brejku proti prázdné brance, protože gólman Diviš šel podpořit útok, jenže promáchl a následnou rychlou akci hostů zakončil střelou pod břevno Ščuk. Špit tak ani na pátý pokus v řadě vstupenku ke vstupu do elitního brankářského klubu nezískal.

Fotbalová Gambrinus liga - předehrávka 11. kola:
Baumit Jablonec - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:0)
Branky: 11. Vaněk - 90.+2 Ščuk. Rozhodčí: Ardeleánu - T. Kovařík, Plesar. ŽK: Rossi - Bořil, Štohanzl. Diváci: 1822.
Jablonec: Špit - Zoubele, Rossi, Beneš, Novák - Loučka - Kopic (90. Vošahlík), Kubista, Piták (86. Čížek), Vaněk - Třešňák (70. Hubník). Trenér: Skuhravý.
Ml. Boleslav: Diviš - Kúdela, Johana, Smejkal, Bořil (75. Šultes) - Ščuk, Jarolím - Štohanzl, Štajner (70. Zahustel), Chramosta - Nešpor. Trenér: Minář.