Sparta porazila Budějovice i na blátě

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Úvodní zápas 19. kola fotbalové Gambrinus ligy byl poznamenán nevalnou kvalitou terénu. Právě rozblácený povrch hřiště chvílemi stíral rozdíl mezi vedoucí Spartou a předposledním týmem tabulky Dynamo České Budějovice. Zápas nakonec lépe zvládli hosté a do Prahy si za výhru 2:1 odváželi plný bodový zisk.

Brankář Sparty Jaromír Blažek

"Bylo to upracované vítězství," řekl po zápase trenér Sparty Hřebík. Kouč domácích Žák litoval druhého gólu. "Hráli jsme na to, že nedostaneme gól a dostali jsme dva. Ten druhý jsme dostat neměli," řekl. V prvním poločase se 2942 diváci gólu nedočkali.

Sparťané se na jihu Čech představili s Martinem Haškem v základní sestavě. Od počátku byli aktivnější domácí hráči, kteří si rovněž vypracovali první gólovou příležitost. Plocek totiž už v druhé minutě nebezpečně centroval a míč nečekaně spadl na břevno Blažkovy branky. Tím však domácí přerušili svůj tah do sparťanské obrany a otěže hry převzali hosté.

Energie a zapál vydržel Sparťanům i po přestávce. Na hřišti i přes nekvalitní terén působili sebevědomě a jistě. Skóre v 53. minutě otevřela Sparta. Poborský pohotově přihrál míč na Medunu, který těsně před gólmanem Filipkem posunul míč do branky.

Sparta se ale místo dalšího útočení stáhla na vlastní polovinu a brzy na to doplatila. Neboť Budějovice se nenechaly zakřiknout a o necelých deset minut později vyrovnal Gruber. V 62. minutě totiž nezvládla defenzivní činnost při rohu domácích; Blažek sice míč vyboxoval až před trestné území, jenže tam stál Gruber a nádherným volejem z dvaceti metrů ho poslal do branky. Naděje na remízu vzal Jihočechům v 78. minutě Johana.

Dynamo České Budějovice - Sparta Praha 1:2
Poločas: 0:0, Branky: 62. Gruber - 53. Meduna, 78. Johana, Rozhodčí: Gallo - Filgas, Chytil. ŽK: Vyskočil - Homola, Diváci: 2942
SESTAVY
Sparta: Blažek - Johana, Homola, Sivok, Petráš - Poborský, Hašek, Zelenka, Matušovič - Jun (90. Rezek), Meduna Náhradníci: Bičík Čech, Urbánek, Šimůnek, Voříšek
Budějovice: Filipko - Dobrotka, Pivoňka, Homoláč, Leština - Němec, Svoboda (58. Myšák), Chlebek, Plocek (88. Krajčík)- Gruber, Vyskočil (81. Smíšek)