Slovácko rozhodlo čtyři minuty před koncem

čfoPrávo

Slovácko bez zraněných Švejnohy a Pospěcha i distancovaného Rajnocha získalo první body pod vedením trenéra Molnára. Drnovičtí při své jarní premiéře přišli o remízu pouhé čtyři minuty před koncem.

Domácí sice vstoupili do zápasu aktivněji, ale výsledkem jejich počátečního tlaku byla pouze Dostálkova střela vysoko nad břevno. Naopak jeden z brejků drnovického celku zakončil Čáp na druhé straně dělovkou do boční sítě. Slovácko ve snaze vstřelit vedoucí gól otvíralo až příliš obranu a po dvaceti minutách se to domácím nevyplatilo. Petržela nepřesně rozehrál a po Holubově důrazném průniku do šestnáctky se dostal k míči Holomek a zblízka skóroval.

Domácí tým inkasovaná branka hodně zaskočila. Měli sice i nadále mírnou převahu, avšak do nadějné příležitosti se dostal pouze Dostálek, jenž napálil odražený balón těsně vedle levé tyče. Hostující obrana jinak pracovala spolehlivě, urostlí stopeři Schindler se Zbožínkem s přehledem odvraceli vysoké míče. Až těsně před pauzou hráči Slovácka dvakrát ohrozili soupeřovu branku. Ordošovu bombu ovšem srazil jeden z hostujících beků na roh. Po něm střílel v pádu Ivana, avšak Bureš byl na místě.

Poklidných deset minut na začátku druhé půle ukončil Ordoš, který se prosmýkl kolem Ševinského, ale trefil pouze Burešovy nohy. Slovácko pak posílilo ofenzívu o střídající Nezmara a Malára a před drnovickou brankou se znovu dvakrát blýskalo. Gólman hostů však skvělými zákroky zlikvidoval šance Jarolímovi i Ivanovi. Ivana byl blízko vyrovnání i v 64. minutě, ale balón mu po Petrželově centru v rozhodujícím momentě odskočil.

Až dvacet minut před koncem hlediště poprvé jásalo. Jarolímův roh přizvedl hlavou Nezmar a Čoupek u vzdálenější tyče usměrnil míč takřka z brankové čáry do sítě. Od té chvíle nápor Slovácka ještě zesílil a Bureš musel čelit ohni střel. Vyústěním byl vítězný gól domácích. Po Filipského přihrávce rozhodl dělovkou z rohu velkého vápna Petržela, který vzápětí za svlečení dresu uviděl druhou žlutou a následně také červenou kartu. I v deseti však už domácí těsný náskok bez problémů zbývající čtyři minuty udrželi.

1. FC Slovácko - 1. FK Drnovice 2:1
Branky: 70. Čoupek, 86. Petržela - 21. Holomek. Rozhodčí Gallo, žluté karty: Petržela - Onofrej, Schindler, Čáp, ČK: 86. Petržela (S), 3725 diváků, poločas 0:1.
Slovácko: Drobisz - Procházka (56. Malár), Němčický, Palinek, Čoupek - Petržela, Dostálek, Polách, L. Jarolím - Ordoš (56. Nezmar), Ivana (76. Filipský).
Drnovice: T. Bureš - Ševinský (88. Macháň), I. Zbožínek, Schindler, V. Čáp - Bouška, Gába, Holomek (65. Adamec), Onofrej - Holenda, Holub (83. Ševela).