Opava si poradila s Brnem

Gólové parády Zehera a Svitáka sebraly Brňanům v zápase 19. kola Gambrinus ligy choutky na bodový zisk v Opavě. Na těžkém terénu domácí v pohledném souboji zúročili nezměrnou bojovnost, zlepšením ve druhém poločase zvládli zápas o bytí a nebytí.

"Je to zasloužené, soupeř proměnil svoje šance, kdežto my nikoliv," posteskl si trenér Brňanů Jiří Kotrba. Sudí neuznali brzký Zelenkův gól pro ofsajd, ale až Bobokův zákok při šanci Mezlíka pak Slezany probudil. Posila ze Sparty B Svátek střílel jen do Václavíka a Sviták sice o chvíli později přetlačil v souboji brněnského gólmana, míč však skončil nad brankou.

"Probrali jsme se po dvaceti minutách. Hráli jsme aktivně, využívali křídel a pohlídali si i nesmírně nebezpečně standardní situace soupeře," uvedl kouč vítězů Vlastimil Palička.

Druhá půle patřila Opavě. Nejdřív Boboka protáhl Mezlík, ale pak krásnou akci předvedl Zeher, který obešel tři hráče a zakroutil míč do vzdálenější šibenice. Šance Šamalouna s Dohnálkem vyřešil až Václavík, ovšem Brnu přestala pracovat záložní řada a k vyrovnání měl blízko po hodině hry nebezpečný Zelenka, zblízka však přestřelil. Navíc v 84. min. po Zelenkově teči Kroupovy střely Sviták akrobaticky vykopával míč z brankové čáry.

O chvíli později se pak stal oslavovaným hrdinou. Po centru Baránka prolétl právě Sviták nad všemi Brňany, hlavičku nasměroval nechytatelně k tyči, čímž definitivně rozhodl. "V akcích, kde to bolí, měla Opava navrch. Selhali jsme jako tým," dodal smutně Kotrba.

Slezský FC Opava - 1. FC Brno 2:0
Branky: 54. Zeher, 87. Sviták. Rozhodčí Čecháček, žluté karty: Šalamoun - Baláž, 3150 diváků, poločas 0:0.
Opava: Bobok - Laciga, Jašek, Kotůlek, Dujka - Kiša, Sviták, Šalamoun, Kulig (59. Dohnálek) - Zeher (69. J. Baránek), Svátek (89. Hořínek).
Brno: Václavík - Baláž (83. Belej), Trousil, Živný, Had - Musil (61. Hlavatý), P. Siegl, Večeřa, J. Černý - Mezlík (78. Kroupa), Luděk Zelenka.