Ostrava v Blšanech nezaváhala

BLŠANY

Gól ostravského Papadopulose dvě minuty před přestávkou rozhodl o druhém vítězství Baníku pod taktovkou trenéra Jarabinského. "Předcházel tomu faul na Horáčka. To však nic nemění na faktu, že první poločas jsme byli těžkopádní a Baník nás přehrál. Po přestávce už hrál jen co potřeboval," hodnotil zápas 19. kola Gambrinus ligy Michal Bílek, trenér Blšan.

Ilustrační foto

Po 30 vteřinách měl přitom Baník namále. Po Michalově vysunutí Střihavky a následném centru Pleškovu hlavičku Vašek vyrazil s vypětím všech sil. Domácí se brzy uchýlili k nakopávaným míčům a Baník získal převahu, kombinoval a vytvářel si šance. Tu největší po Papadopulosvě prostrčení za beky zazdil Metelka, jehož vychytal Chvalovský.

Trefa do šatny pak vyvolala hodně emocí: Magera vyhrál hlavičkový souboj, Papadopulos asi pomohl nedovoleně k zemi Horáčkovi a dorazil míč do sítě. Za minutu mohlo být srovnáno, ale Pleškův trestný kop poslal Střihavka z malého vápna nad. Po přestávce hru domácích neoživily ani dvě změny. Baníku největší nebezpečí hrozilo po trestném kopu Müllera, který Vašek minul.

Další šance domácím znemožnilo množství nepřesností. Baník vyrážel k brejkům, až v nastavení jeden zužitkoval Metelka dorážející kolmici Tomašáka. "Blšany hrály parádně na Spartě, doma body nerozdávají, proto si výhry moc cením," radoval se trenér hostů Jozef Jarabinský.

Chmel Blšany - Baník Ostrava 0:2
Branky: 44. Papadopulos, 90. Metelka. Rozhodčí: Paták, žluté karty Dragoun, Bílek - Besta, 2021 diváků, poločas 0:1.
Blšany: Chvalovský - Zachariáš, Müller, Horáček, Dragoun (46. Schulmeister ) - Michal, Sýkora (80. Veleba), Bílek (46. Devátý), Pleško - Střihavka, Polodna.
Ostrava: Vašek - Látal, Besta, Klimpl, Čížek - Pospěch (46. Žůrek, 80. Tomašák), Zavadil (90. Staněk), Bystroň, Metelka - Magera, Papadopulos.