Slavia doma poprvé vyhrála, v derby zdolala klokany. Dukla porazila Baník

Dvěma zápasy v Praze dnes odstartovalo 12. kolo fotbalové Gambrinus ligy. Slavia v malém pražském derby porazila Bohemians 1905 1:0, jedinou branku domácího celku vstřelil v 44. minutě Juhar. Sešívaní se pod novým trenérem Miroslavem Koubkem zvedli a připsali si první letošní domácí výhru. Další pražský tým, Dukla, se částečně rehabilitoval za výprask na Spartě a ostravský Baník porazil po trefě Malého z penalty rovněž 1:0.

Autor prvního gólu Slavie Martin Juhar.

Celek z Julisky si připsal čtvrtou výhru v sezóně a zařadil se na průběžné šesté místo tabulky. Naopak Ostrava venku v lize nevyhrála dvanácté utkání v řadě, její série trvá už od loňského listopadu. V tabulce zatím Baníku patří 10. pozice.

Rozhodující moment páteční předehrávky 12. kola přišel v 59. minutě. Ostravský Baránek v pokutovém území fauloval Pospěcha a nařízenou penaltu bezpečně proměnil domácí fotbalista Malý.