Týmy ze dna tabulky stoprocentní! Jihlava zvládla přestřelku s Jabloncem, vyhrálo i Znojmo

Fotbalisté Jihlavy zvládli ve 12. kole Gambrinus ligy přestřelku s Jabloncem a po výhře 3:2 se posunuli na jedenácté místo. Uspělo i Znojmo, které jasně přehrálo Příbram 3:0. I přesto však nováček soutěže zůstává na poslední příčce, na o pět příček výše postavenou Jihlavu ale ztrácí pouhý bod. Ve třetím sobotním duelu Slovácko neudrželo vedení v Olomouci a s Hanáky nakonec remizovalo 2:2.

Jihlavský Haris Harba (druhý zleva) přijímá od svých spoluhráčů gratulace ke gólu proti Jablonci.

Znojmo se dočkalo teprve druhé výhry v této sezóně. Svěřenci trenéra Kalvody získali v posledních třech zápasech sedm bodů, duel s Příbramí přitom rozhodli už v úvodních minutách. Krátce po úvodním hvizdu rozhodčího prostřelil brankáře Hrušku Vašíček, hosté ale v 8. minutě dostali šanci na vyrovnání. Zápotočný však na domácího gólmana Hrubého z pokutového kopu nevyzrál, a z následného protiútoku přidal druhou trefu Znojma Okleštěk. V 55. minutě pak stejný hráč upravil na konečných 3:0.

Slovácko sahalo v Olomouci po třech bodech, na první ligový gól domácího Housky totiž odpověděl dvěma zásahy Milan Kerbr a hosté drželi těsný náskok až do druhé půle. Alespoň bod pro Sigmu ale v 55. minutě zařídil Ordoš. Olomouc tak bodovala v pátém z posledních šesti utkání.

Jihlava na pátý pokus v lize porazila Jablonec, když zvítězila 3:2. V zápase plném šancí poslal domácí v prvním poločase do vedení Masopust, po změně stran ale vyrovnal Michal Hubník. Hrdinou Jihlavy se tak stal bosenský útočník Haris Harba, který dvěma góly zajistil domácím dvoubrankový náskok. Severočeši už stačili skóre jen zkorigovat zásluhou Kopice.