Liberecký sváteční kanonýr Fleišman: Pravačku na opírání nemám, ale rezervy tam jsou

Liberec

Obránce Liberce Jiří Fleišman rozhodně nepatří mezi kanonýry a že by dával góly pravou nohou, to už je skoro věc nevídaná. Proti Spartě se však devětadvacetiletý fotbalista trefil pravačkou a ještě z 25 metrů. „Byla to náhoda,“ přiznal autor pěti ligových gólů, jemuž však trochu kazila radost ztráta bodů po remíze 1:1.

Jiří Fleišman z Liberce (vpravo) v hlavičkovém souboji se sparťanem Pavlem Kadeřábkem.

Překvapilo vás, jak krásný gól jste dal?

Pravačkou z takové dálky jsem se v lize netrefil nikdy. Dostal jsem balón, Matějovský šel proti mně a počítal, že si to budu dávat na levačku. Zavřel mi tu stranu, tak jsem to zkusil pravou a trefil jsem se pěkně. Gólman nic neviděl.

Máte jako ortodoxní levák pravačku na opírání?

Viděli jste sami, jak to pravou jde (smích). Na tréninku se snažím střílet oběma nohama, ale pravačku musím ještě hodně zlepšit. Rezervy tam jsou. Byla spíš náhoda, jak jsem to trefil.

Byl to proti Spartě jeden z vašich nejlepších zápasů v lize?

Cítil jsem se dobře. Už proti Seville to snad z mojí strany nebylo špatné, hlavně v první půli. Člověku pak stoupne sebevědomí, víc si dovolí. Jsem rád za ten gól, ale od nějaké 85. minuty už jsem toho měl plné zuby.

Jste hodně zklamán, že jste neudrželi vedení?

Podruhé za sebou vedeme a opakuje se stejný scénář jako ze zápasu se Sevillou. Celou dobu dřeme, pak po laciné ztrátě z protiútoku inkasujeme.

Vzpomněl jste si hned na Sevillu?

Samozřejmě. Tam jsme byli ke konci dost zalezlí, protože jsme hráli v deseti, ale musíme se zamyslet, proč góly v závěru dostáváme. Jestli je to ztráta koncentrace nebo něco jiného. Každopádně děláme školácké chyby a ty nás připravují o body. Obě ztráty bolí, i když Evropská liga je asi o kousek výš. Kdybychom porazili Sevillu, mohli jsme vést skupinu, navíc to byl soupeř, kterého mockrát neporazíte.

Čím si vysvětlujete, že na Spartu přišlo víc lidí než na Evropskou ligu se Sevillou?

Možná je odradila vyšší cena lístků, ale je to strašná škoda. Vždyť takových zápasů jako Sevilla už tady moc být nemusí. Sparta bude jezdit každý rok, lidi si to mohli užít stejně, jako na hřišti my. Když je plný stadión, hraje se úplně jinak.