1. liga

Sparta ve šlágru porazila rozjeté Teplice. Liberec nevyzrál na Znojmo

2. listopadu 2013 16:50 - Praha
(Aktualizováno: 2. listopadu 2013 22:08)

Ani rozjeté Teplice nezabrzdily podzimní ligové tažení Sparty. Ve šlágru 13. kola fotbalové Gambrinus ligy Letenští porazili Severočechy 2:0. V čele tabulky mají sedmibodový náskok na druhou Plzeň, Teplice klesly na třetí příčku. Pohárový zástupce Liberec překvapivě zaváhal se Znojmem, když doma remizoval 0:0. V záchranářských soubojích porazilo Brno Jihlavu 1:0, Slavia uhrála v Příbrami bezbrankovou remízu a Dukla vyhrála na hřišti Slovácka 1:0. V sobotních pěti zápasech padly pouhé čtyři branky.

Vlastimil Vacek, Právo

V zápasu kola se proti sobě postavila dvě nejlépe střílející ligová mužstva. V taktické bitvě zaslouženě zvítězila pražská Sparta nad Teplicemi 2:0. Oba góly Letenských vstřelili obránci. Na konci první půle se už potřetí v sezóně prosadil hlavou mladý stoper Jakub Brabec. V závěru přidal pojistku Costa.

Díky výhře má Sparta v tabulce sedmibodový náskok na druhou Plzeň. Teplice nenavázaly na předchozí výhru nad Viktorií a spadly na třetí pozici, utkání navíc nedohrál střelec Mahmutovič.

Liberec v generálce na duel Evropské ligy proti Seville na domácí scéně nepřesvědčil. V minulém kole sice málem porazil Spartu, tentokrát ale doma klopýtl s do té doby posledním Znojmem, když pouze remizoval 0:0. Slovan z posledních šesti kol vyhrál jen jednou a může přijít o čtvrté místo.

Ukaž, že rozumíš fotbalu. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj skvělé ceny. Hraj Fantasy fotbal!

Znojmo si naopak užívá vzestup, bodovalo počtvrté za sebou a na poslední místo odsunulo Bohemians 1905. A na severu Čech měli Jihomoravané po marném dobývání branky ze strany domácích k výhře nečekaně blíž, když brankář Hroššo musel v závěru likvidovat nebezpečné pokusy Oklešťka, Buchty a Mudry.

Sobotní ligový program měl kuriózní průběh, protože ve čtyřech souběžně hraných zápasech se čekalo na vůbec prvních gól přes sedmdesát minut. Jako první zazněla gólová oslava v Brně, v utkání proti Jihlavě otevřel  po centru od Skaláka cestu ke třem bodům David Pašek.

V nahuštěném spodku tabulky se tak Zbrojovka rázem odrazila z předposlední příčky na desáté místo. Jihlava klesla na čtrnácté a má stejně bodů jako poslední Bohemians. Ze sedmi letošních zápasů na hřištích soupeřů tak získala jediný bod.

Slavia pokračuje v postupném zlepšování pod trenérem Koubkem. Z Příbrami veze remízu a potřetí za sebou tak neprohrála. Oba týmy však zůstávají jediný bodík nad sestupovým pásmem.

Dukla dokázala díky gólu Jakuba Mareše po rychlém kontru ze 74. minuty zvítězit na hřišti Slovácka a bodovala tak poosmé z posledních devíti zápasů. Slovácko prohrálo podruhé ze sedmi duelů, v tabulce mu sice patří devátá příčka, ale nepříjemně se namáčí v sestupové zóně.