Rubriky:

1. liga

Heinz Spartu na jaře neposílí

16. března 2005 20:44 - PRAHA

Pražská Sparta nemůže v jarní části sezóny počítat se službami Marka Heinze. Borussia Mönchengladbach totiž nenašla způsob, jak hráčský transfer na Letnou uskutečnit. Heinz tak i nadále zůstane hráčem německého klubu, v němž byl před dvanácti dny přeřazen do rezervního amatérského týmu kvůli neplnění povinností.

 

archiv

Sparta se prý ale natrvalo vize Heinzova příchodu ještě nevzdala. "Náš zájem získat Marka Heinze trvá, vrátíme se k němu v letním přestupním období," řekl viceprezident klubu Daniel Křetínský.

Sparta se sice již počátkem týdne domluvila na podmínkách transferu s Borussií i samotným hráčem, ale německý klub vyčkával, jak rozhodne Německý fotbalový svaz, který měl kontrakt posvětit. Ve středu večer ale dorazila do Prahy zpráva, že německá strana je proti.

Problém tkvěl v tom, že přestupní termín pro profesionální přestupy již skončil a hráč by musel do Prahy přestoupit jako amatér. Ještě předtím by musela být ukončena jeho smlouva v Borussii a v létě by musel přestoupit zpět do stejného klubu, kde by znovu vstoupil v platnost jeho současný profesionální kontrakt. To se však německým fotbalovým orgánům nezamlouvalo a klub od neobvyklé transakce ustoupil.

Dá se očekávat, že Heinz se každým dnem vrátí zpět do Německa. V současné době čekal na povolení přestup v rodné Olomouci.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..