Bartek přišel na hřiště a vystřelil klokanům bod z derby na Dukle. Baník v deseti remizoval v Jihlavě

Dvěma pátečními duely odstartovalo 14. kolo fotbalové Gambrinus ligy. Juliska byla dějištěm malého pražského derby mezi Duklou a Bohemians 1905. Po téměř dvou měsících se v lize trefil útočník Zbyněk Pospěch, ale v 75. minutě srovnal hostující Bartek, který byl na hřišti jen několik sekund a zápas skončil nerozhodně 1:1. Jihlava nedokázala v druhém pátečním zápase doma porazit oslabený Baník Ostrava a oba celky se rozešly bez gólů.

Ostravský fotbalista Vojtěch Engelmann (vlevo) se snaží sebrat míč jihlavskému záložníkovi Václavu Kolouškovi.

Vysočina měla téměř celý zápas převahu a před vlastními diváky byla aktivnější, jenže do vyložených šancí se ani jeden tým příliš nedostával. Nejzajímavějším momentem duelu tak bylo vyloučení ostravského Vladana Milosavljeva, který přišel na hřiště po půl hodině hry, ale v 66. minutě dostal za stažení Kolouška druhou žlutou kartu a musel předčasně pod sprchy.

Ostrava stále čeká na venkovní vítězství, z kterého se neradovala od loňského listopadu. Oba celky se dál potýkají se záchranářskými starostmi - Jihlava je v tabulce díky skóre před víkendem třináctá, Baník má o dva body více a patří mu deváté místo.

Dukla se letos spoléhá na góly útočníka Pospěcha. Kanonýr celku z Julisky se v malém pražském derby s Bohemians 1905 ocitl v 70. minutě sám před Berkovcem a lehce ho přehodil. Pro Pospěcha se jednalo o sedmý gól v sezóně, v lize se trefil poprvé od 13. září.

Bohemians ovšem promptně odpověděli, neboť jim dokonale vyšlo střídání. Bartek byl na hřišti jen pár vteřin a po Radově trestném kopu zařídil zblízka vyrovnání. Klokanům tak po remíze 1:1 patří v tabulce dvanácté místo, Dukla je šestá.