Plzeň otočila zápas v Boleslavi a přiblížila se vedoucí Spartě, Znojmo padlo se Slováckem

Fotbalisté Plzně zvítězili ve 14. kole Gambrinus ligy nad domácí Mladou Boleslaví 2:1 a snížili náskok vedoucí Sparty na čtyři body, Pražané však mají zápas k dobru. Západočeši přitom od 4. minuty prohrávali, když se prosadil Nešpor. Mistrovský celek ale dokázal zápas otočit po brankách Petržely a Čišovského. Ve druhém sobotním utkání prohrálo Znojmo se Slováckem taktéž 1:2, přestože tým z Uherského Hradiště hrál od 43. minuty v deseti hráčích.

Daniel Kolář (uprostřed) gratuluje Mariánovi Čišovskému (vlevo) k brance.

Na mladoboleslavský trávník přišel před zápasem domácího týmu s Plzní legendární žokej Josef Váňa, který provedl slavnostní výkop. Vstup do zápasu po výkopu tradičním se vydařil mnohem lépe domácímu celku. Kysela už ve 4. minutě posunul balón na Štohanzla, který patičkou poslal míč na Nešpora. Útočník domácích si v obtížné situaci taktéž pomohl patičkou a míč skončil v síti.

Vyrovnat se Plzni podařilo už po deseti minutách. Procházka parádním obloučkem vysunul Petrželu, který napálil míč do šibenice. Obrat Viktoria dokonala ve druhé půli. Při rychlém brejku se v pokutovém území Boleslavi zjevil stoper Čišovský, který procedil míč do brány. Plzeň výhru uhájila a stáhla náskok na vedoucí Spartu na čtyři body. Letenští však mají nedělní zápas na půdě Olomouce k dobru.

Znojmo nestačilo na Slovácko

Poslední Znojmo mohlo v případě vítězství nad Slováckem vyskočit v tabulce před svého soupeře. Už v desáté minutě ale domácí Hnaníček ve vápně zatahal za dres jednoho ze soupeřů a sudí odpískal pokutový kop, který vzápětí proměnil Kerbr. Nad druhé straně se penalta naopak nepískala, Melichárkův zákrok na Vašíčka prošel bez trestu.

Slovácko přidalo druhý gól pět minut před koncem úvodní půle. Na centr z pravé strany si naběhl Ondřejka a střelou na vzdálenější tyč navýšil skóre. Výborně se vyvíjející zápas pro hosty zdramatizoval Rada, který povalil ve vlastním pokutovém území na zem Crnkiče a sudí mu ukázal červenou kartu. Domácí ale dokázali jen snížit zásluhou Nepožitka v nastavení, na body ale už nedosáhli.