1. liga

Horváth dostal cestou do šaten facku. Nechápu, posteskl si po incidentu s pořadatelem

9. listopadu 2013 23:25 - Mladá Boleslav

Mrzutostí skončilo utkání v Mladé Boleslavi pro kapitána plzeňských fotbalistů Pavla Horvátha. Západočeši zvítězili v utkání 14. kola Gambrinus ligy v sobotu večer 2:1, závěr zápasu byl hodně vyhrocený. Když hostující družina po děkovačce před fanoušky mířila do kabin, dostal její kapitán v tunelu dělícímu hřiště od schodů vedoucích do šaten facku. „Pohlavek od pořadatele absolutně nechápu," posteskl si osmatřicetiletý matador.

Radek Petrášek, ČTK

Závěr zápasu provázely velké emoce. Jak jste vše viděl na hřišti?

Myslím, že emoce k fotbalu patří. Škoda, že se k nám hráčům dostanou lidi tak blízko. Nemyslím fanoušky v ochozech, ale v tunelu. Došlo k napadení, což se mi nelíbí. Všechno by mělo zůstat na hřišti. I boleslavští hráči to tak brali. Ale situace, která se odehrála v tunelu k šatnám, se při fotbale dít nemá.

Ukaž, že rozumíš fotbalu. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj skvělé ceny. Hraj Fantasy fotbal!

Co přesně se stalo? O jaké napadení se jednalo?

Dostal jsem pohlavek od nějakého pořadatele. Nechápu to. Nerozumím, jak je to možné. Mně se nic nestalo. Máme tři body, beru vše s nadhledem. Ale tohle se stávat nemá.

Boleslavští hráči cítili po zápase křivdu. Na rozhodčím nenechali nit suchou. Vadilo jim množství žlutých karet a rovněž některé zákroky, které sudí nechal bez povšimnutí. Měl jste pocit, že agresivita domácích hráčů byla za hranicí únosnosti?

Ne, fotbal se hraje tvrdě. Pokud zákroky nepřerostou v zákeřnosti, což se nestalo, je všechno v pořádku. Pro lidi se snad jednalo o dobrý zápas. Jen škoda, že nepadlo více gólů.

Bylo hodně složité propracovat se ke třem bodům, když jste už po čtyřech minutách prohrávali?

Určitě nešlo o snadný zápas. Mladá Boleslav hrála důrazně, my jsme se postupně přizpůsobili a z toho vyplynuly velké emoce. Byli jsme šťastnější o gól. Marián míč do sítě vyloženě dotlačil. Způsob, jakým padnul náš druhý gól, dokumentuje celý zápas.

Poznamenal plzeňský výkon hodně úvod utkání, který jste nezachytili?

Roman Hubník měl hned v první minutě velkou šanci, mohli jsme jít do vedení a zápas mohl vypadat jinak. Jenže jsme dvakrát třikrát zaváhali, dostali jsme gól. Až od pětadvacáté minuty náš výkon snesl měřítko.

Ještě před začátkem zápasu jste se pozdravil s žokejem Josefem Váňou a krátce jste spolu hovořili. Co jste pár minut před výkopem probírali?

Viděl jsem ho poprvé v životě. Byl jsem ze setkání nadšený.