Rubriky:

1. liga

Čtenáři do Plzně tlačí Franze, bookmakeři jí místo Vrby předhazují i Horvátha či Nedvěda

19. listopadu 2013 19:56 - Praha

Poprask vypukl náramný. Nejen v kancelářích ve Štruncových sadech, ale také na diskusních fórech a sociálních sítích. Úspěšný trenér Pavel Vrba odchází z Plzně k fotbalové reprezentaci, a tak Viktoria musí najít nového kouče, který od jara obhájce titulu povede. Jedním z vyhlédnutých trenérů je Luboš Kozel, toho však Dukla nehodlá ze svých služeb uvolnit.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jedno je jisté. Viktoria neuvažuje, že by oslovila a náležitě zaplatila zahraničního kouče. „Občas mám pocit, že hráči nerozumí některým pokynům trenéra ani v češtině, takže zahraniční cestou určitě nepůjdeme," usmál se s nádechem ironie Adolf Šádek, generální manažer Viktorie.

Na Sport.cz běží od pondělí anketa, koho čtenáři za Vrbova nástupce favorizují. Vzbudila velký zájem, hlasovalo již přes 30 tisíc lidí a překvapivě vede František Straka. Je volný a jeho čtenářské preference se pohybují kolem 47%! Za ním jsou Luboš Kozel s 23% a Jaroslav Šilhavý s 8%. Plzeňák Šilhavý si výborně vede v Liberci, ale je ve Slovanu vázán. Volní jsou třeba Michal Bílek a Karel Jarolím, jimž věří kolem 4 procent hlasujících.

Přibližně 13 procent čtenářů očekává, že Plzeň nakonec tasí úplně jiný trumf.

Vyloučena není ani rošáda s Bílkem

Zatímco v Plzni mají starosti, první muž českého fotbalu Miroslav Pelta si může mnout ruce. Investice 8 miliónů do Vrbovy výstupní klauzule ve smlouvě s Viktorií by se měla mnohonásobně vyplatit. Podle bookmakerů Fortuny se reprezentace pod novým koučem zvedne a na finálovém turnaji EURO 2016 v kurzu 1,5:1 chybět nebude.

Také sázkové kanceláře hned přispěchaly pro majitele Viktorie Paclíka s nápovědou, koho by za Vrbova nástupce mohl vybrat. Fortuna za hlavní favority považuje Karla Jarolíma (3:1) a Luboše Kozla (3:1), nabídku by podle ní mohl dostat i Jaroslav Šilhavý (5:1), vyloučit nelze ani alternativu „rošády", kdy viktoriány povede bývalý reprezentační kouč Michal Bílek (7:1).

Také konkurenční Tipsport favorizuje Jarolíma (3,00) a Kozla (4,00), hned na třetím místě je ovšem Vrbův současný asistent Karel Krejčí (5,00).

Viktorka je populárnější než reprezentace

„Na místo trenéra v Plzni mohou pomýšlet třeba Karel Jarolím a Jozef Chovanec, dva bývalí rivalové z lavičky Slavie a Sparty. Podle mě ale ve Štruncových sadech začne trénovat jiný pražský kouč, Luboš Kozel. V Dukle odvádí skvělou práci, dokázal dát skromnému týmu jasnou tvář, prokazuje cit pro hráče a v neposlední řadě za ním stojí výsledky," říká Ondřej Vích, hlavní bookmaker Fortuny.

„Kozel je zřejmě pro Plzeň první volbou, ale má v současnosti smlouvu v  Dukle, která o jeho odchodu zatím nechce slyšet. Proto je až druhým v pořadí v kurzu 4:1. V nabídce nechybí pochopitelně srdcař Franz Straka v kurzu 17:1," vysvětluje Petr Urbanec, fotbalový bookmaker Tipsportu.

„Viktoria Plzeň se stala díky skvělým výsledkům v pohárové Evropě populárnějším týmem než samotná reprezentace, a tak se nyní na téma jejího nového trenéra otevřela celonárodní diskuze," říká s nadsázkou Jiří Hadrava, mluvčí Tipsportu.

Bookmakeři však nabízejí také extrémní varianty, třeba současného plzeňského kapitána Pavla Horvátha, bývalého kapitána národního týmu Pavla Nedvěda či dokonce Sira Alexe Fergusona, legendárního kouče Manchesteru United...

Fortuna: Následující hlavní trenér Plzně po Vrbovi 
Trenér Kurz
Luboš Kozel 3
Karel Jarolím 3
Jaroslav Šilhavý 5
Michal Bílek 7
Zdeněk Zeman 10
Ivan Hašek 10
Jozef Chovanec 10
Jaroslav Hřebík 20
František Straka 20
Josef Csaplár 20
Vítězslav Lavička 25
Pavel Horváth 50
Zahraniční (kromě ČR a SR) 10
Reprezentace pod Vrbou postoupí na EURO 2016 
Ano 1,5
Ne 2,4
Tipsport: Hlavním trenérem Plzně v 17. kole ligy bude: 
Karel Jarolím 3
Luboš Kozel 4
Karel Krejčí 5
Jaroslav Šilhavý 7
Ivan Hašek 8
Michal Bílek 10
Josef Pešice 12
Josef Csaplár 15
František Straka 17
Pavel Hapal 20
Stanislav Levý 25
Jozef Chovanec 30
Petr Rada 35
Zdeněk Zeman 40
Michal Petrouš 45
Ladislav Škorpil 50
Pavel Horváth 60
Pavel Nedvěd 70
Karel Brückner 100
Sir Alex Ferguson 1000
bude český trenér 1,01
nebude český trenér 12,00
dos, zp, Sport.cz

Kdo by se měl stát trenérem fotbalistů Viktorie Plzeň po Pavlu Vrbovi?

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..