Sparta rozstřílela Boleslav a drží podzimní neporazitelnost. Liberec prohrál s Duklou, Příbram deklasovala Jihlavu

dos, jisSport.cz

Třemi duely v sobotu pokračovalo předposlední podzimní kolo fotbalové Gambrinus ligy. Sparta si upevnila vedení, když na Letné přehrála Mladou Boleslav 4:1 a v čele tabulky znovu odskočila druhé Plzni na pět bodů. Letenský klub po polovině soutěže dál drží svou podzimní neporazitelnost. Liberec už pět kol v řadě nevyhrál a v domácí generálce na pohár s Freiburgem nestačil na Duklu, která si díky trefě útočníka Pospěcha odváží tři body za těsné vítězství 1:0. Příbram odčinila prohru s Jabloncem a tentokrát to byli Středočeši, kteří nadělovali. Jihlava po chabém výkonu nakonec odjela s debaklem 0:5.

Hráči Sparty Praha se radují z vítězství nad Mladou Boleslaví.

Sparta oslavila 120. výročí založení klubu stylově a před téměř vyprodaným stadiónem otočila utkání se silnou Mladou Boleslaví.

Letnou sice v 26. minutě na chvíli umlčela trefa hostujícího Zahustela, ale těsně před poločasovou přestávkou srovnal po tečované střele Krejčí a v druhém poločase už rozvlnili síť jen domácí střelci, když se postupně trefili Costa, Hušbauer a Bednář. Sparta ještě letos doma neztratila ani bod a má jistotu, že přezimuje na vedoucí příčce tabulky. Druhá Plzeň má totiž na letenský tým pětibodovou ztrátu.

Stále na dvou frontách jede i v závěru podzimu Liberec, jenže v posledních týdnech se mu v domácí soutěži nedaří. Slovan nevyhrál ani na pátý pokus, Dukle dokonce podlehl těsně 0:1, když jediný gól vstřelil v 49. minutě Zbyněk Pospěch.

Pro někdejšího libereckého útočníka to byl už osmý gól v sezóně, ale první, který vstřelil mimo Julisku. Dukla, která v posledních čtyřech zápasech získala 10 bodů, se v tabulce posunula na pátou příčku těsně za svého sobotního protivníka.

Jihlavský debakl

Příbram se rychle oklepala ze šestibrankového přídělu v Jablonci a v záchranářském souboji rozstřílela Jihlavu 5:0.

Už v prvním poločase se Středočeši prosadili třikrát, na góly Mareše, Stratila a Tomáše Pilíka navázali po změně stran Švancara s Pleškem. Jihlava si připsala nejvyšší ligovou prohru a v tabulce může klesnout až na samotný chvost, pokud bude Znojmo bodovat v nedělním utkání proti Olomouci.