Rubriky:

1. liga

Pomohlo, že skončil Heinz, vysvětloval znojemské probuzení kouč Kalvoda

1. prosince 2013 12:03 - Teplice

Po prohraném zápase se Slováckem si pustil pusu na špacír a za kritiku rozhodčích slíznul trest. V následných utkáních s Olomoucí a Teplicemi proto musel znojemský kouč Leoš Kalvoda na tribunu. A z ní sledoval, jak jeho svěřenci oba duely vyhráli, posbírali šest senzačních bodů a doslova utekli hrobníkovi z lopaty. "Konečně hrajeme fotbal, který jsme na mančaftu vyžadovali od samého začátku. Propracovali jsme se ale k němu až když rok končí," litoval Kalvoda.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Znojemské probuzení v závěru podzimu bylo až obdivuhodné. Čtrnáct bodů v posledních sedmi kolech, kvapný úprk z poslední příčky, naděje na ligové přežití...

O to víc mě mrzí, že podzim končí...

Ukaž, že rozumíš fotbalu. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj skvělé ceny. Hraj Fantasy fotbal!

Vaši svěřenci ale mluvili po výhře nad Teplicemi jinak. Konec podzimu vítali s neskrývanou úlevou, neboť po šestnácti kolech toho měli evidentně dost. Stěžovali si na zranění, únavu...

Ale znáte hráče, oni budou brečet pořád.

Z nováčka pasovaného po devíti kolech na jasného sestupujícího jste najednou udělal mužstvo, které se nevzdává a o ligové přežití se usilovně pere. Odpovídá sedmnáct získaných bodů vašim propočtům a plánům?

Jedeme nad plán, protože po nepovedeném ligovém začátku jsme nepočítali, že bychom tolik bodů uhráli. Mužstvo si ale dalo říct, začalo hrát jednoduchý, běhavý fotbal, který jsme na hráčích chtěli od samého začátku, šlo za svým. V závěru podzimu už jsme podávali docela slušné výkony.

Kde se vůbec udál onen zlom? Co zapříčinilo znojemské probuzení z mrtvých?

Paradoxně nám pomohl prohraný zápas s Brnem v devátém kole, kdy došlo v našem kádru ke změnám. Skončil Marek Heinz, na něhož se ostatní spoléhali až příliš, takže najednou nezbylo, než aby vzali vše do vlastních rukou. A ono to fungovalo, mužstvu to pomohlo.

Pomohlo i to, že jste v posledních dvou kolech nesměl na střídačku a musel mužstvo dirigovat z tribuny? Vždyť Olomouc jste porazili a v Teplicích také vyhráli...

Problém to nebyl, protože z tribuny řvu ještě víc než z lavičky. Navíc na náš brněnský zápas s Olomoucí přišlo pět set diváků a v Teplicích jich bylo jen pětkrát víc, takže na střídačce i hřišti bylo slyšet každé mé slovo.

Však si také hráči pochvalovali, jak dobře jste je na teplický duel nachystal a z tribuny dirigoval.

Nastudovali jsme teplické zápasy, a tudíž věděli, že Severočeši jsou sice obrovsky ofenzivně laděni a dopředu mají skutečně ohromnou sílu, ale dozadu se takovému Litsinghimu či Nivaldovi hrát moc nechce. Právě toho jsme se snažili využít. A protože nám vycházel přechod do útoku, neboť jsme byli výrazně pohyblivější i lepší v kombinaci, vyhráli jsme zaslouženě. Sázka na poctivý, jednoduchý fotbal, který jsem na hráčích požadoval od začátku soutěže, prostě vyšla.

Zajímavé je, že vám vyšla zase se soupeřem z horní poloviny tabulky. Vždyť o body jste obrali nejen Teplice, ale i Liberec, Jablonec, Duklu, vyrovnanou partii jste hráli i s Plzní, zatímco s konkurenty ze dna jste naopak ztráceli...

Mít i body ze zápasů se Slováckem a Brnem, byli bychom nosánkama až moc nahoře. Jasně,  že proti favoritům se nám hraje daleko lépe, než když narazíme na soupeře, jehož obranu musíme zdolávat my. I když si myslím, že i to už svedeme.

Na jaře by vám mělo být mnohem lépe, neboť vyhnanství v Brně skončí a měli byste se vrátit domů.

Pevně věřím, že se rekonstrukce stadiónu stihne a my budeme na jaře válčit o záchranu doma. Začnou chodit diváci a určitě nám pomohou, protože i podpora dou tisíc fanoušků na našem malém stadiónu bude znát.

Nakolik se změní znojemský kádr během zimní přestávky? Hned několik hráčů je přece u vás jen na hostování...

Všichni u nás ale budou působit až do konce sezóny, pouze Nepožitkovi a Crnkičovi v zimě hostování končí. Pevně ale věřím, že se s jejich kluby dohodneme a hostování prodloužíme. Navíc bychom chtěli získat ještě jednoho útočníka, protože máme k dispozici jen Vašíčka. A když se zraní, nezbývá než improvizovat. Uvidíme, jak všechno nakonec dopadne. Pro nás ale bude důležité, abychom se i po zisku tří zlatých bodů v Teplicích vrátili rychle na zem a dál poctivě pracovali, protože jedině tak vede cesta za ligovou záchranou.

PořadíPoř. Tým Z Skóre Body  
1 Sparta 30 78:19 79  
2 Plzeň 30 64:21 66  
3 Ml.Boleslav 30 54:38 50  
4 Liberec 30 37:46 48  
5 Teplice 30 51:35 46  
6 Slovácko 30 43:40 40  
7 Dukla 30 35:37 38  
8 Jihlava 30 45:50 37  
9 Brno 30 32:42 37  
10 Ostrava 30 33:43 35  
11 Jablonec 30 43:53 34  
12 Příbram 30 34:49 34  
13 Slavia 30 24:51 30  
14 Bohemians 1905 30 26:40 30  
15 Olomouc 30 42:60 29  
16 Znojmo 30 32:49 27  
zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..