Rubriky:

1. liga

Ještě o nás uslyšíte, jdeme po třetím místu, vyhrožuje jablonecký Mourinho

1. prosince 2013 12:02 - Jablonec

Sotva začal první ligovou štaci, dovedl tým k triumfu v Poháru České pošty. Když na začátku nové sezóny vyfoukl Plzni se svými fotbalisty český Superpohár, začalo se o Romanovi Skuhravém mluvit jako o jabloneckém Mourinhovi. Jenže když nadějné výkony v předkolech Evropské ligy ukončil debakl na hřišti Betisu Sevilla, dostali Piták a spol. ránu, z níž jako by se do konce podzimu pořádně nevzpamatovali.

 

Vlastimil Vacek, Právo

To jsou celí oni. Nikdo neměl během celého podzimu neporaženou Spartu na lopatě tak jako Jablonec. Jako jediní dokázali lídrovi tabulky vstřelit dva góly a vedli. Trefili tyč a břevno, dvakrát běželi sami na Vaclíka. Jenže na body to stejně nestačilo, podzim zakončili domácí porážkou 2:3.

Ukaž, že rozumíš fotbalu. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj skvělé ceny. Hraj Fantasy fotbal!

„Utkání se Spartou bylo zrcadlem celé půlsezóny. V mnoha zápasech strašně lehce posadíme soupeře našimi chybami na koně. Zase jsme se porazili sami," kroutil hlavou trenér Skuhravý.

„Vedli jsme, ale věděli, že nám Sparta body zadarmo nenechá. V momentě, kdy jsme se trošičku nadechli, jsme paradoxně udělali věc, která se nevidí ani v okresním přeboru. Z naší standardní situace dostáváme na 2:2, což je samozřejmě rána. Pak jsme tahali nahoru dolů, jak Sparta, tak my. Loučka ale stejně jako Vaněk v první půli zase zahodil šanci, takové věci rozhodují o zápase," líčil kouč.

V zimě přijde rekonstrukce kádru

Čišelo z něj obrovské zklamání. Že na první Spartu jeho tým ztrácí už dvacet bodů, to by Skuhravý přežil. Podstatné však pro Jablonec je, že má o šest bodů méně než třetí Teplice.

„Výkon mě nabíjí obrovskou energií. Sparta je k poražení, ale za předpokladu, že neuděláte takové hloupé chyby. Zápas měl vynikající parametry z obou stran. Klobouk dolů před Spartou a její sérii, to je obdivuhodné. Ale já všem slibuji, že o Jablonci ještě uslyší. Jdeme po třetím místě, budeme daleko silnější na jaře!"

Skuhravý nesouhlasí, že jeho tým nehraje dobře. „Výsledky nám chybí, vím. Potřebujeme zodpovědnost, charakter, v tom se musíme zlepšit. Musíme jednoznačně zlepšit obrannou fázi. Dostat za šestnáct kol 28 gólů, z toho 18 až 20 takových, na kterých se podílíme my, to prostě mužstvo, které chce hrát nahoře, nemůže. Chystáme se na rekonstrukci kádru, uvidíme, jak se nám povede," avizuje před zimní pauzou.

Po zápřahu dostanou pořádné volno

Trenér i hráči potřebují pořádnou dovolenou. „Osobně se nemůžu dočkat volna. Po dvou dnech testů dostanou kluci celý prosinec volno a budou mít individuální plány. Jeli jsme v zátahu 24 zápasů, minimum volna, krátká příprava... Pauzu jsme si ale mohli udělat hezčí, chybí nám nějakých sedm bodů," lituje Skuhravý.

Mužstvu jako by mluvil z duše. Mladý Vojtěch Kubista dal Spartě svůj první ligový gól, ale nakonec odcházel ze hřiště se svěšenou hlavou. „Moje první ligová trefa je teď na úplně posledním místě. Odehráli jsme dobrý zápas, ale stejně ho prohráli," litoval.

„Chtěli jsme být aktivní a nenechat Spartu hrát. Dlouho se nám to dařilo, jenže nakonec rozhodly další naše zahozené šance," uvědomoval si Kubista.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..