Rubriky:

1. liga

Fotbalovou ligu bude analyzovat speciální statistický software

16. prosince 2013 15:50 - Praha

Ligové shromáždění Fotbalové asociace ČR schválilo zavedení softwaru, který dokáže analyzovat nejrůznější statistické údaje v první lize. Fanoušci, trenéři i rozhodčí tak budou mít k dispozici novou pomůcku k získávání informací z české nejvyšší soutěže.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Česká liga by tak měla být pod podobným drobnohledem jako například Liga mistrů. Software umí naměřit například počet naběhaných kilometrů, přihrávek, vyhraných soubojů a podobně.

Ukaž, že rozumíš fotbalu. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj skvělé ceny. Hraj Fantasy fotbal!

"Bude to užitečné například i pro komisi rozhodčích. Trenérům by to zase mělo ulehčit přípravu na soupeře. Otázkou zůstává, jak velký přístup k tomu bude mít veřejnost a jaký odborná veřejnost," řekl ředitel oddělení profesionálního fotbalu Ivo Lubas.

Lubas rovněž klubům přednesl návrh termínové listiny pro příští sezonu. Ta by měla začít první týden v červenci.

Týmy Národní fotbalové ligy se na dnešním zasedání zabývaly otázkou změny soutěžního řádu. Mimo jiné se mluvilo o možnosti, že by došlo k rozdělení na českou a moravskou část. "Kluby daly jasné stanovisko, že žádnou změnu soutěžního řádu nechtějí. A to ani z hlediska postupu a sestupu," řekl mluvčí FAČR Ondřej Lípa.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..