Rubriky:

1. liga

Plzeň v úterý představí nástupce trenéra Vrby

16. prosince 2013 16:46 - Plzeň

Fotbalisté Plzně už vědí, kdo nahradí Pavla Vrbu na postu hlavního trenéra. Vedení klubu na úterý svolalo tiskovou konferenci, kde nového kouče představí. Nejčastěji se mluví o Dušanu Uhrinovi mladším, který minulý týden na vlastní žádost ukončil angažmá v Dinamu Tbilisi.

 

Petr Eret, ČTK

Šestačtyřicetiletý Uhrin byl společně s Lubošem Kozlem, Zdeňkem Zemanem a Karlem Brücknerem kandidátem na uvolněný post trenéra Plzně po Vrbovi, který zamířil k národnímu týmu. V Dinamu působil od loňského června. Hned v první sezóně dovedl tým k mistrovskému titulu, na který předtím čekal pět let. Vyhrál i Gruzínský pohár a také v této sezoně vedl tamní ligu.

Syn Dušana Uhrina staršího, který získal s českou reprezentací stříbro na mistrovství Evropy 1996, má za sebou angažmá v Bohemians Praha, Mladé Boleslavi, rumunských klubech Temešváru a Kluži či v kyperském AEL Limassol.

Nového trenéra Plzně čeká nelehký úkol navázat na práci Pavla Vrby, který za pět let udělal z průměrného českého celku dvojnásobného ligového mistra a dvojnásobného účastníka Ligy mistrů. Prvním jarním soupeřem Plzně a jejího nového trenéra bude v Evropské lize Šachtar Doněck.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..