Rubriky:

1. liga

Košťál a Křetínský čelili hněvu sparťanských fanoušků

2. dubna 2005 19:26 - PŘÍBRAM

Šéf fotbalistů pražské Sparty Daniel Křetínský a bývalý prezident klubu Vlastimil Košťál po sobotní prohře v Příbrami prožili horké chvilky. Při cestě ze stadionu je zajala asi stovka členů tvrdého jádra fanoušků Sparty, kteří žádali vysvětlení čerstvého neúspěchu. Lídr ligové soutěže prohrál 1:3 a připsal si teprve druhou porážku v sezóně.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Oba funkcionáři si vyslechli tvrdou kritiku za angažování kouče Jaroslava Hřebíka, který v prosinci nahradil oblíbeného Františka Straku. Rozzuření fanoušci je natěsno obstoupili a vyčítali jim, že vedou Spartu do záhuby. V nezáviděníhodné situaci ale oba prokázali ocelové nervy a na slova plná nenávisti v klidu odpovídali. Kandidát na předsedu fotbalového svazu Košťál pak dokonce s úsměvem rowdies pózoval do fotoaparátů.

Po několika minutách oba činovníci zmizeli ve svém černém voze a odjeli pryč. Teprve potom na místo dorazili policisté, kteří rozvášněné příznivce odvedli ze stadionu.

Sparťanští fanoušci zadělali příbramskému klubu na pokutu za nedostatečnou pořadatelskou službu, neboť v prvním poločase vhodili na trávník dýmovnici. V té chvíli se hrálo na druhé straně. Na francouzského útočníka Příbrami Mendyho příznivci Pražanů rasisticky bučeli.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..