Pospěch odvrátil první porážku Baníku od Zlína

ZLÍN

Branka ostravského záložníka Zdeňka Pospěcha z 83. minuty zachránila mistrovský Baník od první ligové porážky se Zlínem. Na stadionu Tescomy se oba týmy rozešly smírně po výsledku 1:1, vedoucí trefu domácího týmu zaznamenal ve 41. minutě obránce Jiří Koubský.

Domácí trenér Hapal po posledním nezdaru s Příbramí přeskupil řady, Janíčka vysunul do zálohy, stopera Koubského zařadil na pravou stranu obrany. V sestavě Ostravy chyběl lehce zraněný kapitán Látal, jehož funkci převzal Čížek.

Jako první zahrozili hosté, ve čtvrté minutě potáhl míč na pravé straně Pospěch, jenže jeho křížná střela minula bránu Kořínka, který podruhé za sebou nahradil mezi tyčemi zraněnou zlínskou jedničku Baránka. Pak se dlouho hrálo jen mezi šestnáctkami, až ve 20. minutě zpracoval přihrávku Kalod, ale ostravský gólman Vašek včas vyběhl a vyrazil na roh. Po druhé vážnější akci však už Vašek kapituloval. Odražený míč se dostal k Lasotovi, ten ho vrátil před branku a Koubský hlavou zamířil přesně.

Po změně stran obhájce titulu zvýšil úsilí a byl častěji na polovině Zlína. Jenže Kořínek při svém druhém ligovém startu moc práce neměl. Z klidu ho vyvedla jen Magerova hlavička, která však po Čížkově centru skončila těsně nad břevnem a neumístěná rána střídajícího Žůrka.

Ostravští pak vsadili na taktiku nakopávaných míčů a vysocí zadáci Zlína s tím dlouho neměli problémy. Až v 83. minutě odcentroval Čížek a nekrytý Pospěch hlavou vyrovnal. V nastaveném čase ještě dvakrát nebezpečně pálil Magera, ale na osmé ligové remíze obou soupeřů ve vzájemných zápasech už ani on nic nezměnil.

Zlín - Ostrava 1:1 (1:0)
Branky: 41. Koubský - 83. Pospěch. Rozhodčí: Jára - Petřík, Lhoták. ŽK: Kroča - Bystroň. Diváci: 4355.
Zlín: Kořínek - Koubský, Švach, Kroča, Hubáček - Janíček (87. Lukaštík), Vrtělka, Činčala, Dobeš - Lasota (73. Fujerík), Kalod (47. Bača). Trenér: Hapal.
Ostrava: Vašek - Klimpl, Besta, Dvorník, Čížek - Pospěch, Bystroň (66. Žůrek), Magera, Metelka (46. Tomašák) - Papadopulos (90. Cigánek), Slončík. Trenér: Komňacký.