Rubriky:

1. liga

Kisel bude od ledna sportovním ředitelem Slavie místo Držmíška

19. prosince 2013 11:55 - Praha

Karol Kisel se po konci aktivní kariéry stane podle očekávání od 1. ledna novým sportovním ředitelem fotbalové Slavie. Ve funkci a zároveň v představenstvu nahradí Miroslava Držmíška. Rozhodlo se o tom na dnešní valné hromadě klubu v pražském Edenu.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Šestatřicetiletý Kisel po podzimní části prvoligové sezóny ukončil aktivní kariéru. V klubu z Edenu byl kapitánem a působil v něm dvakrát: nejprve mezi lety 2010 až 2011 a poté od loňského roku.

Kisel, který už ve Slavii ještě během aktivní kariéry dělal manažera mládeže, se na novou funkci těší. "Cítím v sobě nadšení. Věřím svým krokům a filozofii. Věřím, že budu úspěšný a že se nám všem povede Slavii dostat někam jinam, než je teď," řekl Kisel.

Držmíšek byl odvolán

Dosavadní sportovní ředitel Držmíšek byl z představenstva odvolán. Vedle Kisela byl naopak zvolen i generální ředitel Jaromír Šeterle.

Nejaktuálnějším cílem je podle Kisela složit mužstvo na jaro tak, aby se co nejrychleji zachránilo. Pražané jsou v tabulce jedenáctí s náskokem pouhého bodu na sestupové příčky.

Ani po valné hromadě stále není jasné, zda Slavia získá nového investora. Spekuluje se, že by do klubu mohl akciově vstoupit ruský zájemce.

"Jednání nejvyššího vedení, ne moje, probíhají. Uvidíme, jak to celé dopadne, zda nějaký vstup investora nastane. Zatím to tak není," uvedl Kisel. "Já v pozici sportovního ředitele od 1. ledna musím být připraven na variantu s novým investorem i bez něho. O to víc práce mám," dodal.

V hlavě mám hodně jmen, říká Kisel

Případný příchod investora může hrát velkou roli v tom, jak Slavia během zimní přestávky dokáže posílit kádr. "Máme připravené alternativy pro jakýkoliv scénář. Záleží na majiteli, kterou cestou půjdeme. Musíme být připraveni na vše," řekl Kisel.

"Plány na posílení máme jasné. Všechno se ale odvíjí od toho, kdo vstoupí, případně nevstoupí a jaké možnosti budou na to nakoupit další posily. Nebudu předbíhat jednání, ale v hlavě máme hodně jmen. Budeme se snažit tým jednoznačně doplnit na postu útočníka," podotkl nový slávistický sportovní ředitel.

Pražané si hodně slibují od návratu Jana Vošahlíka a především Karla Pitáka, kteří míří do Edenu z Jablonce. Byť jejich příchod ještě není podle Kisela úplně dotažený. "Karel byl pro nás jasná priorita, někoho zkušeného na hřišti i do kabiny jsme potřebovali. Něco tu dokázal, doufám, že na to naváže. Pořád má před sebou dva roky v top formě," řekl Kisel. "Nechtěl bych říkat, že Karel je náhrada za mě. Naopak věřím, že to bude ještě daleko lepší," dodal s úsměvem.

Slávisté věří, že se jim povede udržet defenzivního záložníka Ondřeje Petráka. "Nějaká jednání probíhají. Zájem o něj je dlouhodobě z více klubů. Ale my si přejeme, aby zůstal. Není to tak, že by dnes byl na odchodu," prohlásil Kisel.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..