Rubriky:

1. liga

Plzeň se dohodla s Viktorií na stavbě věží na fotbalovém stadiónu

19. prosince 2013 17:44 - Plzeň

Město Plzeň se dnes dohodlo s vedením tamního fotbalového klubu Viktoria na tom, že úřadující ligový mistr zaplatí stavbu dvou věží na městském stadiónu ve Štruncových sadech. Stavba by měla přijít na 60 miliónů korun.

 

Petr Eret, Právo

Vybudování rohových věží mezi hlavní tribunou a bočními ochozy klub v lednu slíbil městu, pokud se dostane do Ligy mistrů, což se mu povedlo. Lednové zastupitelstvo by schvalovalo plán výstavby a přípravu budoucí nájemní smlouvy, která by se mohla podepsat nejdříve v dubnu 2014, řekli ČTK náměstkové primátora Petr Rund (ODS) a Martin Zrzavecký (ČSSD).

"Celý proces uzavření nájemní smlouvy začal dnes. Musí se ještě schválit 30. ledna na zastupitelstvu," uvedl Rund. Poté by se začalo pracovat na nájemní smlouvě, podle níž by měly být věže 40 let v majetku fotbalového klubu, který by využíval jejich zázemí také komerčně. Poté by je Viktoria převedla na město bezúplatně nebo za zůstatkovou cenu. Klub už požádal město o pronájem ploch, na nichž budou věže stát.

"Bude to čistě investice Viktorky, město se na tom nebude podílet ani korunou," řekl Rund. Termín dostavby podle něj není dán, ale je v zájmu obou stran, aby byl stadión kompletně dodělaný. V jedné věži bude zázemí klubu a ve druhé komerční prostory jako fanshop, whirpool, sauna, masáže, restaurace a fyzioterapie. "Budou sloužit hlavně pro klub a veřejnost, provozovala by je Viktorka," řekl Rund.

Stavba by mohla začít v červnu 2014

Viktoria může využít projekt a stavební povolení, které zajistilo už dříve město. Odhadovaná cena je 50 až 60 miliónů korun, ale otázkou je, zda klub nebude chtít měnit strukturu podlaží a činností ve věžích. Fotbalistům tam chybí například ubytovací lůžka a restaurace.

Klub už na začátku prosince požádal město o pronájem ploch, na nichž budou věže stát. "Oficiální stanovisko rady města nám ještě nebylo doručeno, nicméně společnou snahou je zahájení stavby v co možná nejrychlejším možném termínu," uvedl tiskový mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

Téměř roční stavba by mohla začít už po skončení sezóny v červnu 2014. Termíny ale může podle Zrzaveckého posunout nový občanský zákoník, z něhož sice vyplývá "jednodušší spolupráce, ale jeho důsledky zatím nikdo nezná". "Dokumenty dá úřad dohromady nejdříve na konci prvního čtvrtletí. Smlouvy o pronájmu i o převodu by se schvalovaly na zastupitelstvu v dubnu," řekl.

Město Plzeň dalo za více než dva roky do přestavby stadiónu 350 miliónů korun. Kromě věží chce ještě dostavět poslední blok na jižní tribuně, který by uzavřel celý stadión. Jeho kapacita by se tak zvýšila z 11.700 míst o 500. Šlo by o investici zhruba 15 miliónů korun, které zatím město nevyčlenilo.

Plzeňští fotbalisté dosud vydělali v probíhající sezóně díky účasti v Lize mistrů kolem 320 miliónů korun.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..