Slavia prohrála na Slovácku, Csaplár asi končí

V Uherském Hradišti bojovali v úvodním utkání 22. kola Gambrinus ligy hráči pražské Slavie i za svého trenéra Josefa Csaplára, který v týdnu dostal od klubového vedení nůž na krk. Musel na hřišti Slovácka uspět. Na těžkém podmáčeném terénu se mu to nepodařilo, Slavia v Uherském Hradišti prohrála po dvou trefách Michala Ordoše 0:2.

Pro Csaplára to tak pravděpodobně bylo poslední vystoupení na lavičce Slavie. Slabou potenci v posledních utkáních chtěl kouč hostí vyřešit vysunutím Martina Latky na hrot vedle Stanislava Vlčka, Slovácko zamíchalo sestavou ještě víc. Oběma celkům dělal problém těžký promáčený terén, oba postrádaly potrestané středopolaře. Domácí Richarda Dostálka, Slavia Václava Kolouška.

V 19. minutě si Ordoš u rohového praporku položil Bejbla a nebezpečně odcentroval. Kozáček jen prodloužil na Jarolíma a po souboji Malára s Latkou se domácí dožadovali odpískání pokutového kopu. Ten hlavní rozhodčí neudělal, pokračovalo se ve hře.

Kozáčik zachránil po střele Jarolíma

Ve 23. minutě po roh hlavičkoval Piták, na brankové čáře vyhlavičkoval bek Slovácka Rajnoch. Na druhé straně odpovídal parádní střelou Jarolím, Kozáčik bombu ze dvaceti metrů vytáhl špičkami prstů nad horní tyč.

Po půl hodině vystřídal zraněného Miroslava Holeňáka Adauto, což narušilo slávistickou koncepci. Z útoku se do obrany stáhl Latka, v útoku jej nahradil střídající Adauto. Ve 34. minutě střílel nebezpečně z voleje Gedeon, Drobisz vyrazil na roh.

Velkou šanci měl ve 42. minutě Malár. Po signálu z rohového kopu se dostal k volnému míči na hranici pokutového území, než si stačil přehodit míč na silnější levou nohu, byl u něj obránce a Malár v nouzi pálil vedle.

Po změně stran Slovácko přidalo

Domácí po přestávce přidali, zlepšila se zejména záložní řada a Slavia byla pod tlakem. Trenér Molnár poslal na hřiště Milana Ivanu, který se mu za střídání odvděčil o minutu později. Pronikl po pravé straně, na dvakrát nacentroval do vápna a nepokrytý Michal Ordoš poslal domácí do vedení.

Slovácko bylo i nadále aktivnější, nechtělo pasivitou přenechat iniciativu soupeři. Slavia se nedostávala do vážnějších příležitostí, které by hrozily gólem. Nepomohl ani příchod dalšího útočníka Pavla Kuky.

Naopak po bleskové akci v 85. minutě přidal svojí druhou trefu v zápase Ordoš. Slovácko porazilo Slavii Praha 2:0 a pravděpodobně tak definitivně ukončilo angažmá trenéra Josefa Csaplára na lavičce Slavie.

Slavia po zápase vydala prohlášení, podle kterého se v nejbližších dnech sejde představenstvo klubu a bude hledat příčiny neúspěchů. "Vedení nejprve vyslechne stanoviska sportovního úseku i trenéra. O řešení situace rozhodne s chladnou hlavou," píše se v prohlášení.

1. FC Slovácko - Slavia Praha 2:0 (0:0)
Branka: 59. a 85. Ordoš. Rozhodčí: Čecháček - Kordula, Kumstát. ŽK: Palinek, Pavlík - Gedeon, Latka. Diváci: 4115.
Slovácko: Drobisz - V. Procházka, Rajnoch, Pavlík, Palinek - Petržela, Polách, Jarolím, Malár (77. Čoupek) - Ordoš (87. Němčický), Nezmar (58. Ivana). Trenér: Molnár.
Slavia: Kozáčik - L. Došek, Holeňák (31. Adauto), Bejbl, Rychlík (66. Fořt) - Piták, Švec (84. Kuka), Gedeon, Zbončák - Vlček, Latka. Trenér: Csaplár.