Baník rozstřílel Olomouc

Igor BruzlPrávo

Baník uštědřil v souboji o přiblížení se pohárovým příčkám Olomouci lekci z produktivity. Loňský mistr posedmé v řadě bodoval a přeskočil i Hanáky v tabulce. "Porážka je krutá, ale spravedlivá," uznal kouč Sigmy Petr Uličný a trenér vítězů Jozef Jarabinský s ním jen mohl souihlasit: "Byl to zatím nejlepší zápas od mého příchodu do Ostravy."

Domácí hrozili standardními situacemi a po Čížkově rohu se trefil hlavou Papadopulos, Vaniak chytil balón až za brankovou čárou. Hanáci dlouho kombinovali ve středu vodou nasáklého hřiště, Vaška však zaměstnal pořádně jen Randa, který se dostal za obránce a domácí gólman musel nadvakrát hasit požár. "V útoku nám schází kvalita, proto museli časem na hrot Kučera s Hubníkem a bylo je tam cítit," poznamenal Uličný.

Ostravané ovšem byli daleko nebezpečnější. Magera po dalším rohu hlavičkoval nad, Bystroňovu střelu zablokoval v poslední chvíli R. Hubník, jenže těsně před přestávkou vyrobil chybu Kučera, který odvrátil míč pouze ke zcela volnému Pospěchovi a ten se trefil nechytatelně k tyči. "Výkon týmu hovořil sám za sebe," uvedl Jarabinský.

Druhá půle byla podobná. Sigma se tlačila do útoku a Baník ji trestal. Hosté kromě rány Glose, s níž si poradil Vašek, nevyprudokovali zhola nic, naopak po Látalově akci vstřelil svůj první ligový gól hlavou Tomašák a poté i Magera vydřel druhou snadnou trefu pro Pospěcha. V závěru ještě mohl dvakrát pozměnit skóre střídající Žůrek. "Na agresivní a jednoduchý fotbal v podání Baníku se muselo dobře dívat," konstatoval Uličný.

Baník Ostrava - Sigma Olomouc 4:0 (2:0)
Branky: 45. a 72. Pospěch, 11. Papadopulos, 60. Tomašák. Rozhodčí Čuřín, žluté karty: Klimpl, Látal - M. Hubník, Špiláček, 8013 diváků, poločas 2:0.
Baník: Vašek - Látal (85. Dvorník), Besta, Klimpl, M. Čížek - Bystroň, Magera - Pospěch (82. Cigánek), Slončík (71. Žůrek), Tomašák - Papadopulos.
Olomouc: Vaniak - Kovář, R. Hubník, Hudec, Kučera - Zbožínek (46. Pečnik), Špiláček - Randa (46. Kobylík), Babnič (60. Škerle), Glos - M. Hubník.