Opava znovu Teplicím branku nedala

Šest let Teplice s Opavou neinkasovaly. Čisté konto udržely i v neděli a Verbíř hostujícího gólmana pokořil, a tak zůstaly body na severu Čech. "Při absenci několika opor jde o vítězství vůle. Škoda, že jsme nepřidali druhý gól," řekl trenér Teplic Vlastislav Mareček.

Přitom už ve 3. minutě bylo domácím úzko: Svátkovu tečovanou dělovku zpoza velkého vápna zastavila tyč Poštulkovy svatyně, hlavičce Krajčoviče mířící do břevna předcházel faul. Tím byly naděje hostů vyčerpány, dál už byl zápas v režii Teplic.

Dorážející Sunsing marnost hostů neztrestal, jeho ránu Krajčovič vykopl z čáry. Pak ale Dujka rozehrál aut ze špatného místa, sudí akci hostů zastavil, Kaufman bleskově vhodil míč od půlky prakticky až do velkého vápna k Rilkemu, který balón kolmo naservíroval nekrytému Verbířovi - 1:0. "Naši hráči zaspali," zlobil se Vlastimil Palička, trenér Opavy.

Hosté, často chybující v obraně, mnohými nepřesnostmi ulehčovali práci domácích borců. Jejich vedení mohl po centru Doležala zprava zvýšit Rilke, ale těsně minul.

I po přestávce zápas ovládaly Teplice, hosté byli neškodní. Domácí směle podnikali výpady do nejisté obrany, ale Rilkeho hlavičku Bobok chytil, Maškovi vzápětí chyběl k míči krok. Když pak Krajčovič skosil unikajícího Rilkeho a hosté dohrávali o deseti, byl osud zápasu vyřešený. Opava se na dostřel Poštulkovy brány nedostala, domácí Benát mířil nad a Maškova tečovaná rána skončila na břevně. "Domácí byli u většiny míčů dříve, nám chyběla zarputilost. S výjimkou střely v úvodu jsme neměli šanci," posteskl si Palička.

FK Teplice - Slezský FC Opava 1:0
Branka: 11. Verbíř. Rozhodčí Kovařík, žluté karty Ryška - Šalamoun, Krajčovič, červená karta: 78. Krajčovič, 3298 diváků, poločas 1:0.
Teplice: Poštulka - Kaufman, Rada, Klein, Ryška - Doležal, Szabo, Verbíř (90. Mareš) - Sunsing (55. Benát), Mašek - Rilke (87. Abanda).
Opava: Bobok - Laciga, Krajčovič, Jašek, Dujka (89. Baránek) - Dohnálek (63. Kulig), Šalamoun, Sviták, Kiša - Svátek (74. Hořínek), Zeher.