Viktoria Žižkov - Dukla 2:4Berger a Černý budou naše největší posily, těší se trenér rozjeté Dukly

Navázali na skvělý závěr podzimu a také zimní přípravu začali od podlahy. Fotbalisté Dukly v Edenu v rámci Tipsport ligy nejprve ve středu porazili kombinovaný tým Slavie 4:0 a v sobotu druholigovou Viktorii Žižkov 4:2. Druhou výhru v přípravném turnaji si připsala také Jihlava po triumfu 1:0 nad Olomoucí. Uspěl také Baník Ostrava, který porazil druholigový Třinec 3:1.

Trenér Dukly Praha Luboš Kozel během utkání zimní Tipsport ligy se Slavií.

Dukla v závěru podzimu vyhrála v Liberci i Olomouci a v tabulce Gambrinus ligy ztrácí jediný bod na třetí Teplice. Pohárovou Evropu má tedy na dosah. Ve hře je navíc i v Poháru České pošty, kde ji ve čtvrtfinále čeká Sparta.

„Během sezóny své cíle měnit nebudeme, nechceme se poháry dostávat pod tlak. Díky dvěma zmíněným zápasům jsme se vyšvihli vysoko. Liga je ovšem tak vyrovnaná, že stačí dvakrát prohrát, a spadnete zase dolů," zůstává trenér Luboš Kozel v klidu.

Dukla má stabilizované mužstvo, a tak během zimy nemusí plánovat žádné velké změny. „Největšími posilami pro jaro by měli být naši vlastní hráči Tomáš Berger a Milan Černý. Po dlouhodobých zraněních už trénují naplno a postupně je také chceme zapojit do zápasů," těší se Kozel.

Také další posila je kmenovým hráčem. Na Julisku se vrátil útočník Vojtěch Engelmann, jenž během povedeného podzimního hostování v Ostravě nastoupil do 14 ligových zápasů a s čtyřmi góly byl nejlepším střelcem Baníku.

„Proto jsme ho na hostování pustili. Odehrané zápasy i vstřelené góly by mu měly náležitě zvednout formu i sebevědomí," pochvaluje si Kozel.

Fotbalová Tipsport liga:
Skupina B (UMT Eden):
Viktoria Žižkov - Dukla Praha 2:4 (1:2)
Branky: 39. Súkenník z pen., 68. Voltr - 18. a 21. Marek, 61. Čapek, 85. Fryčer.
Sestava Dukly:
I. poločas: Rada - Juroška, Božič, Vorel, Radoš - Kalouda, Ouedraogo, Koval - Mareš, Marek, Engelmann.
II. poločas: Rada - Romera, Božič, Jeřábek, Hanousek - Malý, Ouedraogo, Fryčer - Néstor, Čapek, Pázler. Trenér: Kozel.
Skupina C (Brno-Ivanovice):
Jihlava - Olomouc 1:0 (1:0)
Branka: 16. Krejčí.
Jihlava: Blažek - Mikula, Karlík, Krejčí, Josl - Masopust (80. Kliment), Jánoš, Jungr, Kukol (87. Kosak) - Marcin, Přeučil. Trenér: Rada.
Olomouc : Reichl - Vidlička (79. Hladík), Dreksa (79. Štěrba), Šindelář, Hýbl - Zahradníček (79. Holub), Nepožitek, Houska, Falta (53. Stříž) - A. Ševčík, Rolinc (46. P. Ševčík). Trenér: Psotka.
Skupina D (Ostrava-Vítkovice):
Baník Ostrava - Třinec 3:1 (1:0)
Branky: 39. Ciku, 74. Kraut, 75. Holzer - 79. vlastní.
Sestava Baníku:
I. poločas: Pavlenka - Vengřinek, Frydrych, Stronati, Kostorek - Ciku, Droppa, Greguš, De Azevedo - Kukec - Kozlovs.
II. poločas: Macej - Zawada, Kaša, Baránek, Sukup - Lukeš, Tarasovs, Hable, Holzer - Kraut, Krmenčík. Trenér: Komňacký.
Karviná - Frýdek-Místek 1:3 (1:1)
Branky: 10. Halaška - 35. Mozol, 59. Hladík, 86. Vrťo z pen.