Rubriky:

Fortuna liga

Exotické posily jsou v módě, Dukla kupuje mladého konžského útočníka

11. ledna 2014 16:41 - Praha

Teplice udělaly díky exotům velký skok kupředu a další kluby jako by se v nich vzhlédly... Novou posilou fotbalové Dukly je devatenáctiletý útočník Budge Manzia z Demokratické republiky Kongo. Na Julisce podepsal smlouvu na 3 a půl roku a v příštím týdnu se podrobí zdravotním testům, které jsou podmínkou smlouvy.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Dukla má stabilizovaný kádr, který po podzimu ztrácí v Gambrinus lize jen bod na třetí Teplice. Příležitosti angažovat exotickou posilu však neodolala.

"Budge Manzia podepsal smlouvu na tři a půl roku a v příštím týdnu se podrobí zdravotním testům, které naplní požadavky smlouvy," uvedl nového útočníka sportovní ředitel Günter Bittengel.

"Jde o jednoho z nejtalentovanějších hráčů Afriky. Má zkušenosti i na mezinárodní úrovni. My si od jeho vstupu do týmu slibujeme vylepšení naší dobré ofenzivní části tak, abychom byli produktivnější a zase jsme se posunuli o stupínek výš," dodal.

Budge Manzia je talentovaný hráč, pochází z Kishasa v Demokratické republice Kongo. Od sezóny 2013/2014 působí v tuniské první lize v týmu ES Sahel. Mimo prvoligové zkušenosti je i členem reprezentace Demokratické republiky Kongo do 20 let.

V mužstvu trenéra Luboše Kozla už působí jiný Afričan Ismael Ouedraogo z Burkiny Faso.

dos, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..