Rubriky:

1. liga

Csaplár skončil ve Slavii, přichází Jarolím

12. dubna 2005 21:22 - PRAHA

Jedenáctá trenérská výměna v letošním ročníku první fotbalové ligy se odehrála v úterý večer. Vedení pražské Slavie se po sérii neúspěchů s okamžitou platností rozloučilo s Josefem Csaplárem a domluvilo se na angažmá s Karlem Jarolímem. Slavia pod Csaplárovým vedením vybojovala v pěti utkáních jarní části sezóny pouhých pět bodů.

Csaplárova pozice se stala neudržitelnou po sobotní prohře Slavie se Slováckem. "Představenstvo rozhodlo o trenérské změně jednomyslně," uvedl předseda představenstva Matthew Collecott v prohlášení, které Slavia poskytla.

Slavia podle Collecotta potřebuje nový vítr do plachet. "Děkujeme panu Csaplárovi za jeho práci pro Slavii, po konzultacích se sportovním úsekem jsme však dospěli k závěru, že je třeba změna. Věříme, že pan Jarolím dá mužstvu nový impuls," prohlásil.

:. ANKETA
Vybojuje Karel Jarolím se Slavií druhé místo? Hlasujte v anketě na konci článku.

Jarolím se s vedením klubu domluvil na smlouvě do konce června 2006. Jednání probíhala od neděle, poseldní slovo pak padlo v úterý. "Připravovali jsme alternativy a vyhodnocovali situaci. Ve hře však samozřejmě byla také varianta, že realizační tým bude pokračovat ve stejném složení. Nakonec jsme se ale rozhodli pro změnu," řekl Collecott.

Někdejší kouč Slovácka, jenž v Uherském Hradišti skončil po 16. kole, se mužstva ujme ve středu a hned v sobotu jej čeká křest ohněm v derby se Spartou. Hlavním úkolem nového kouče je vybojovat druhou příčku, která zaručuje start v předkole Ligy mistrů.

"Rád bych navázal na práci, kterou jsem tady před čtyřmi lety začal. Máme nějakou ztrátu, ale naším cílem nemůže být nic jiného, než se o druhé místo pokusit," sdělil Jarolím, jehož asistenty budou Petr Vrabec a Miroslav Janů.

Slavii (po odečtení šesti bodů Liberci za účast v korupční aféře) patří v tabulce 1. ligy třetí místo o skóre před Baníkem Ostrava. Na druhé Teplice Pražané ztrácejí šest bodů. Nejvyšší fotbalovou soutěž vede po 22. kolech suverénně Sparta s 54 body, Slavia má zápas k dobru, odložené utkání 18. kola v Brně bude hrát 4. května.

Trenérské rošády v sezóně 2004/05
Klub odešel přišel kolo článek
Budějovice Pavel Tobiáš Robert Žák 8. zpráva
Boleslav Milan Bokša, Luděk Zajíc Dušan Uhrin ml. 9. zpráva
Ostrava František Komňacký Jozef Jarabinský 9. zpráva
Zlín Vlastimil Palička Pavel Hapal 11. zpráva
Opava Pavel Hapal Vlastimil Palička 11. zpráva
Příbram František Kopač Pavel Tobiáš 15. zpráva
Brno Stanislav Schwarz, Karel Jarůšek Jiří Kotrba 16. zpráva
Sparta František Straka Jaroslav Hřebík 16. zpráva
Slovácko Karel Jarolím Ladislav Molnár 16. zpráva
Budějovice Robert Žák František Cipro 20. zpráva
Slavia Josef Csaplár Karel Jarolím 22. zpráva
Zdroj: ČTK

pn, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..