Rubriky:

1. liga

Franz Straka ho v Příbrami nastartoval, teď se Stratil chystá na Horviho vtípky

16. ledna 2014 14:04 - Plzeň

Koncem ledna oslaví 20. narozeniny, jako na party si však musí připadat už teď. Ve středu dostal v Příbrami informaci, že se může zapojit do přípravy mistrovské Viktorie, ve čtvrtek už trénoval v Plzni a v sobotu odletí s viktoriány na soustředění do Turecka. Nejmladší člen reprezentační jedenadvacítky Lukáš Stratil má nakročeno, aby se stal zimní posilou plzeňských fotbalistů.

 

fcviktoria.cz

Všechno jde ráz na ráz. Byl nachystaný na zimní přípravu se svojí Příbramí, dnes ráno se už ofenzivní talent hlásil trenéru Dušanu Uhrinovi v Plzni. Lukáš Stratil nasedl na zběsilý kolotoč, a pokud se na něm udrží, získá lukrativní angažmá.

Aklimatizace v novém prostředí se mladý útočník neobává. „V Příbrami jsme měli náročnou přípravu, ale teď je přede mnou nová výzva a zároveň očekávám, že to bude obrovská zkušenost. Moc se těším na tréninkové podmínky do Turecka. Pro mě ale bude největší přínos, že budu moci trénovat s tak zkušenými hráči, kteří v Plzni jsou," svěřil se Stratil v rozhovoru pro klubové stránky Viktorie.

Nejde úplně do neznáma. „Znám několik kluků z kabiny jako jsou František Rajtoral, Tomáš Wágner nebo Lukáš Hejda. Doufám, že si s celou kabinou budu rozumět. Mluvil jsem i s trenérem, který mi říkal, ať se ničeho nebojím a že ve spolupráci s kabinou určitě všechno zvládnu," líčí velký talent českého fotbalu.

Pozor, vtipálek číhá na novou oběť

Samozřejmě ví, že si hned na začátku musí dávat pozor, co se kolem něj v šatně děje... „Těším se i na Horviho, který je svými vtípky vyhlášený a asi jim jako nováček neuniknu," usmívá se Stratil.

Podzim mu vyšel náramně. V lize odehrál v dresu Příbrami 334 minut a třikrát se gólově prosadil. „Jsem rád, že jsem se na podzim vrátil do formy. V Příbrami jsem se pod trenérem Strakou chytil a využil svojí šanci. Věřím, že se mi něco podobného povede i v Turecku a vstřelím nějaké branky," neskrývá optimismus.

Vzorem nové tváře v plzeňské kabině je španělský kanonýr David Villa. „Všechno to bylo narychlo, včera jsem teprve dostal informaci, že jdu do přípravy tady v Plzni a v sobotu odlétám do Turecka. Všechno jsem rychle sbalil a žádné problémy nenastaly. Všechno je v pořádku," říká spokojeně Stratil.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..