Rubriky:

1. liga

Taťka Ujfi bude Brabcovi chybět, pár gólů by ale sparťanský Brumla ještě dát mohl

17. ledna 2014 10:51 - Třeboň

Pokřikovali na něj Brábo, ale od chvíle, co spoluhráči Švejdíkovi básnil o stejnojmenné zmrzlině, začali mu na Letné říkat Brumla. Na trávníku si však stoper Jakub Brabec (21) rozhodně nepočíná jako roztomilý medvídek. Kapitán stříbrné Hřebíkovy devatenáctky se na podzim nejen chytil v základní sestavě fotbalové Sparty, ale navrch dal ještě tři góly. Dál už musí pokračovat bez cenných rad mazáka Ujfalušiho, který musel ze zdravotních důvodů ukončit kariéru.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Internacionál Tomáš Ujfaluši sice za Spartu neodehrál v lize ani minutu, na mladší spoluhráče však měl v kabině pozitivní vliv. Nebudou vám jeho rady teď chybět?

Určitě. Jsem rád, že jsem ještě stihl poznat Tomáše jako člověka i jako fotbalistu. Tím, co dokázal, byl vzorem pro všechny. A není to jen říkanka. Byl jsem sice v sestavě na jeho postu, přesto jsem cítil Tomášovu podporu.

Ujfalušiho rady vám šly k duhu, třeba Teplicím jste dal jeden z klíčových gólů celého podzimu. Schoval jste si nějaké trefy i na jaro?

Vždycky začínám od základních věcí. V první řadě chci hrát, udržet se v základu. To je úkol číslo jedna, a pak samozřejmě udržet v zápasech vzadu nulu. Vstřelený gól, to už je krásný bonus navíc.

Od neděle do soboty makáte na kondičním soustředění v Třeboni. Ještě jste svěží...?

Trénujeme pochopitelně celý rok, takže na zátěž jsme zvyklí. Náročnost kondičního soustředění je v tom, že během jednoho týdne se na nás všechno nahrne ve dvou fázích den co den a pak se z toho další týden dostáváme.

Se spoluhráči jste předběhli české olympioniky, jimž třeboňské lázně nabízejí za zisk medaile týdenní pobyt. Na koho jste v Soči nejvíc zvědavý?

Z olympiády se určitě nejvíc těším na hokej. Nejsem expert na nominaci, ale věřím, že šanci na medaili hokejisté mají.

Před Spartou vám v Letenských sadech vyroste olympijský park. Půjdete si tam zazávodit?

Když bude čas, určitě se tam s klukama podíváme. Bude tam hodně atrakcí, některé bych si mohl vyzkoušet.

Troufl byste si třeba na biatlonovou střelnici?

Klidně. Až taková novinka by to pro mě nebyla, na soustředění s reprezentací jsem si už kdysi střelbu zkusil. Bylo to docela těžké, ale párkrát jsem se trefil.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..