Rubriky:

1. liga

Fotbalisté Znojma start jarní části ligy doma nestihnou

17. ledna 2014 17:53 - Znojmo

Fotbalisté Znojma ani na jaře na domácím stadiónu hrát nebudou. Kvůli chybějícím dotacím se totiž protahuje oprava arény, aby splňovala prvoligové požadavky. V tiskové zprávě o tom informoval člen představenstva klubu Jindřich Růžička, který se však nevzdává naděje, že nováček nejvyšší soutěže v průběhu jara opustí azyl v Brně a sezónu doma alespoň dohraje.

 

Profimedia.cz

Projekty jsou sice nachystané, stejně tak spolufinancování, čeká se však na přidělení dotací. Rekonstrukce stadiónu je rozdělena na čtyři samostatné etapy, město se podílí pouze na jedné, a to opravě tribun. U dalších tří etap je žadatelem občanské sdružení 1. SC Znojmo - mládež. Jedná se o vyhřívaný trávník, rekonstrukci kotelny a stavbu osvětlení.

"Poskytli jsme fotbalovému klubu peníze ke zpracování projektů a administrativní podporu k žádostem o dotace. Zároveň město zpracovalo projekt na rekonstrukci tribuny a ochozů v odhadované hodnotě 40 miliónů korun a požádalo ministerstvo financí o dotaci. Až nám ji přidělí, může se začít stavět," vysvětlil starosta Znojma Vlastimil Gabrhel (ČSSD). Z rozpočtu města půjde letos na opravu stadionu deset miliónů.

V podobné fázi se nachází i klub. "Trávník, kotelna i osvětlení jsou nachystány tak, že pokud získáme dotace v dohledné době, věřím, že můžeme sezónu zakončit ve Znojmě. Proces komplikuje také sestavování nové vlády, neboť čekáme na nového partnera pro další jednání," uvedl Růžička.

V prvním jarním kole by mělo Znojmo 22. února přivítat v domácím prostředí Jihlavu. Na podzim nováček nejvyšší soutěže vybojoval v azylu na stadiónu v Králově Poli deset z celkového zisku 17 bodů a v tabulce mu patří desátá příčka.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..