Rubriky:

1. liga

Obránce Rajnoch končí v Turecku a mohl by zamířit do Liberce

22. ledna 2014 12:35 - Praha
(Aktualizováno: 22. ledna 2014 17:18)

Obránce Jan Rajnoch by mohl v zimě posílit Liberec. Dvaatřicetiletý fotbalista se dnes dohodl na ukončení smlouvy v druholigové turecké Adaně Demirspor a potvrdil, že by rád přijal nabídku Slovanu.

 

Petr Horník, Právo

Zkušený stoper by v Liberci nahradil Chorvata Renata Keliče, který minulý týden přestoupil do druholigové italské Padovy. Další střední obránce a kapitán Radoslav Kováč pak v létě ze severočeského klubu odejde do Sparty Praha.

"Odchodem Keliče se jedno místo uvolnilo, takže to bylo jednodušší. Mě spíš přesvědčilo jednání s (sportovním ředitelem Liberce) Honzou Nezmarem, se kterým jsem poslední dobou v kontaktu skoro každý den. Řekli jsme si na rovinu, jak se věci mají, co bychom od sebe očekávali, a to mě tak nějak přesvědčilo," řekl Rajnoch.

Do Demirsporu přišel loni v srpnu jako volný hráč a podepsal smlouvu na rok s opcí v případě postupu do první turecké ligy. Zatímco na podzim hrál pravidelně v základní sestavě, po Novém roce sparťanský odchovanec vypadl z mužstva a k posledním dvěma utkáním aktuálně osmého celku tabulky ani nebyl nominován.

První na ráně

"K 1. lednu přišel nový prezident, který bohužel chce trochu zkrouhnout rozpočet. Jelikož je tam malá šance na postup, tak se chtějí zbavit nejdražších hráčů. Já jsem s jedním naším útočníkem na prvním místě. Obránců máme více, v útoku jenom jeho, takže jsem prakticky první na ráně," uvedl patnáctinásobný reprezentant.

Turecký klub dnes přijal jeho návrh na předčasné ukončení kontraktu. "Hotovo...jsem volný. Děkuji Adaně Demirspor za všechno, jste nejlepší a já nikdy nezapomenu. Teď pojďme na novou výzvu," napsal Rajnoch na twitter.

Jednání Adany ho však hodně zklamalo. "Dva dny před zápasem jsem mluvil se sportovním ředitelem, který mi řekl, že se nic nemění a počítají se mnou jako stabilním hráčem. Před zápasem jsem se dozvěděl, že nejdu ani na lavičku. Asi mi lhal do očí, když se mnou mluvil, takže to bylo zklamání z toho jednání," uvedl Rajnoch.

Ani přes rozčarování z posledního angažmá nechce svou zahraniční kapitolu definitivně uzavřít, ale momentálně ho láká návrat domů. "Já vím, jak to tady v Turecku chodí, jsem tu přeci jenom dlouho. Do téhle situace jsem se ale dostal tak nějak poprvé, i když vím, že spousta hráčů už to tak mělo. Opakuji, že nabídka z Liberce mě oslovila a uvidíme, co bude po sezóně. Já se nebráním ničemu, ale teď bych se chtěl vrátit do Čech," dodal bývalý hráč Ankaragücü a Sivassporu. V české lize hrával za Mladou Boleslav, Bohemians 1905 a Slovácko.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..