Bohemians 1905 - Dukla 2:1Ve finále Tipsport ligy se utkají Bohemians 1905 s Ostravou

Beroun

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 porazili v dnešním semifinále zimní Tipsport ligy favorizovanou Duklu Praha 2:1 a postoupili do sobotního finále. V něm se utkají s Baníkem Ostrava, který v druhém semifinále porazil vítěze soutěže z roku 2012 Vysočinu Jihlava 4:0.

Útočník Bohemians 1905 Ivan Lietava se raduje z gólu.

"Klokani", kteří turnaj vyhráli v roce 1998, se ujali vedení ve 14. minutě, kdy Litevec Mantas Kuklys vybojoval přímý kop a Josef Jindřišek poslal míč přímo do šibenice. Za Bohemians poprvé nastoupila i nová posila Erich Brabec. Zkušený stoper dirigoval obranu, která nepouštěla Duklu do šancí.

"Erich byl s námi jeden trénink. Čekáme od něj zlepšení komunikace a organizování hry, což splňoval. Podílel se i na kvalitě zakládání útoku. Potvrdil cit pro hru," chválil posilu trenér Josef Weber.

Po změně stran zvýšil Kuklys, jenž během dvou zápasů na testech z Žalgirisu Vilnius zařídil pět gólů. "Má produktivitu, která nám na podzim chyběla. Vidíme u něj ještě nějaké rezervy, ale dá se s ním pracovat. Podobné je to i u Egidijuse Vaitkunase. Během příštích dní se rozhodne o jejich angažmá. Bude záležet i na tom, jestli budou mít oni zájem. Nám se zamlouvají," dodal Weber.

Dukle se zranil Néstor

Dukla už jen snížila po standardní situaci a trefě záložníka Ismaela Ouedraoga z Burkiny Faso. "Utkání se rozhodovalo v úvodech poločasů, do kterých jsme vstoupili špatně. My jsme se zlepšovali až pak. Herně jsme byli asi lepší, ale převaha byla jen po pokutové území, pak jsme to řešili špatně. Bohemka byla efektivnější a důraznější," hodnotil trenér Dukly Luboš Kozel.

Nepříjemností pro Duklu je zranění španělského útočníka Albiacha Néstora. "Nemůže propnout nohu, takže asi bude mít něco s kolenem. Jen doufáme, aby to nebyl přetržený vaz. Uvidíme po vyšetření," uvedl Kozel.

Jihlavu v semifinále s Ostravou srazily vlastní velké chyby. Už ve 4. minutě při rozehrávce zaváhal zkušený brankář Jaromír Blažek a "namazal" De Azevedovi, který hned z první poslal míč do sítě. Po půlhodině hry si navíc srazil do vlastní branky míč Petr Tlustý.

Na dominanci Baníku nic nezměnila ani poločasová střídání. V 55. minutě zvýšil Michael Krmenčík po samostatném úniku, kličce Blažkovi a střele z úhlu. V závěru pak další únik zakončil čtvrtým gólem Vojtěch Štěpán.

Fotbalová Tipsport liga - semifinále (Beroun):
Bohemians Praha 1905 - Dukla Praha 2:1 (1:0)
Branky: 14. Jindřišek, 47. Kuklys - 75. Ouedraogo.
Bohemians: Gabriš - Pauschek, Cseh, Brabec (46. Šmíd), Vaitkunas (46. Kalina) - Jindřišek (46. Rada), Nerad - Moravec (46. Jeremenko), Kuklys, Hora (46. Bartek) - Lietava (70. Klavík). Trenér: Weber.
Dukla: Rada - Romera, Štetina, Božič, Hanousek - Koval, Gedeon (64. Ouedraogo), Kalouda - Néstor (62. Manzia), Marek (64. Pospěch), Berger (70. Čapek). Trenér: Kozel.
Baník Ostrava - Vysočina Jihlava 4:0 (2:0)
Branky: 4. De Azavedo, 30. vlastní Tlustý, 55. Krmenčík, 87. Štěpán.
Ostrava: Pavlenka (46. Šrom) - Zawada (46. Sukup), Frydrych (46. Baránek), Kaša (77. Stronati), Vengřinek - Štěpán, Foltýn, Kukec, Greguš, De Azavedo (46. Holzer) - Krmenčík (64. Kraut). Trenér: Komňacký.
Jihlava: Blažek - Jánoš (57. Mikula), Tlustý, Šourek, Josl - Masopust, Karlík, Jungr (54. Marek), Vaculík - Harba (66. Teplý), Mešanovič. Trenér: Rada.
Přípravné fotbalové utkání:
FC Hradec Králové - FK Mladá Boleslav 3:3 (2:1)
Branky: 15. vlastní Jarolím, 29. Halilovič, 79. Dvořák z pen. - 45. Ščuk z pen., 57. Chramosta, 89. Bořil.
I. poločas: Miller - Kysela, Smejkal (37. Vraštil), Dosoudil, Rosa - Eliáš, D. Jarolím, Ščuk, Štohanzl - Nešpor, Šultes.
II. poločas: Hankič - Janíček, Vraštil, Johana, Fabián - Kúdela, Bořil, Magera, Štohanzl (57. Mehanovič) - Štajner, Chramosta. Tremér: K. Jarolím.