Rubriky:

1. liga

Plzeň se chystá na éru po Horváthovi, Uhrin zkoušel v Turecku několik variant

27. ledna 2014 18:16 - Antalya

Dopoledne poslední trénink, odpoledne přesun na letiště a přelet do mrazivého českého počasí. Takový je pondělní program plzeňských fotbalistů, kteří zakončili soustředění v turecké Antalyi. V Beleku třikrát zvítězili, v přípravných zápasech postupně porazili ruský Perm 3:0, litevskou Klajpedu 4:0 a rakouskou Admiru Wacker 3:2. O sestavě pro jaro se však rozhodne až na druhém zahraničním soustředění na Kypru (od 5. února).

 

Vlastimil Vacek, Právo

Přečkali i kritický poslední zápas na závěr soustředění, kdy byli nejvíce unavení. „Po sobotním tréninku nám trvalo zhruba půl hodiny, než jsme se dostali do herního tempa. Některé hráče jsem poté raději vystřídal, obával jsem se nějakého zranění," popsal trenér Dušan Uhrin mladší pro klubové stránky, že v nedělním utkání s Admirou šlo hlavně o to přežít a nezranit se.

V minulých dnech se doma objevila zpráva, že 38letý záložník Pavel Horváth odehraje na jaře své poslední zápasy, a pak ukončí kariéru. Podle našich informací však nepostradatelný špílmachr Viktorie právě během soustředění v Turecku měl jednat s vedením klubu o další sezóně, takže zatím ještě není nic jisté.

Místo Pospíšila dostávají šanci další

Plzeň už se každopádně s předstihem musí chystat na éru po Horváthovi. Mladého Martina Pospíšila vrátila do Olomouce, s Kyjevem se na příchodu Sergeje Rybalky, který zazářil v Liberci, nedohodla. Ze Znojma si tedy stáhla Patrika Hrošovského a z Dukly Marka Hanouska. Zatímco jeden z nich si na jaře hostování nejspíš prodlouží, druhý už by měl ve Štruncových sadech zůstat.

Horváth v Beleku nastupoval ve středu zálohy s Hrošovským, Hořava zase vytvořil dvojici s Hanouskem.

Milana Petrželu pak kouč Uhrin vyzkoušel i na levém kraji zálohy. Gólem se hned uvedl mladý Lukáš Stratil, jehož si Viktorka stáhla do přípravy, minimálně na jaře však zůstane dál v Příbrami.

„Během celého soustředění jsme samozřejmě zkoušeli několik různých variant, nicméně odvozovat z nich základní sestavu je předčasné," avizuje Uhrin s úsměvem.

Příprava v Turecku:
Viktoria Plzeň - Amkar Perm 3:0 (0:0)
Branky: 85. Stratil, 88. Hořava, 90. Wágner.
Sestava Plzně: Kozáčik - Řezník (46. Rajtoral), Čišovský, Hejda (46. Procházka), Limberský (63. Hubník) - Horváth (55. Hanousek), Hrošovský (46. Hořava) - Petržela (3. Štípek), Kolář (55. Wágner), Kovařík - Tecl (72. Stratil).
Plzeň - Atlantas Klajpeda 4:0 (4:0)
Branky: 11. Wágner, 17. Hubník, 19. Hořava, 38. Ďuriš.
Sestava Plzně: Bolek - Rajtoral, Hubník, Procházka (73. Hejda), Kovařík (46. Řezník) - Hořava (73. Hrošovský), Hanousek - Petržela (66. Štípek), Ďuriš, Končal - Wágner (66. Tecl). Trenér: Uhrin ml.
Viktoria Plzeň - Admira Wacker 3:2 (0:0)
Branky Plzně: 58. Petržela, 63. Kolář, 85. Hanousek.
Sestava Plzně: Kozáčik - Řezník (65. Hubník), Čišovský, Procházka (46. Hejda), Limberský (87. Stratil) - Horváth (74. Hanousek), Hrošovský (46. Hořava) - Rajtoral (57. Kovařík), Kolář (65. Ďuriš), Petržela (74. Štípek) - Tecl (60. Wágner). Trenér Dušan Uhrin mladší.
dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..