Rubriky:

1. liga

Útočník Doležal překvapivě odchází ze Sigmy do Jablonce

27. ledna 2014 15:24 - Olomouc
(Aktualizováno: 27. ledna 2014 16:24)

Třiadvacetiletý 190 centimetrů vysoký útočník Martin Doležal překvapivě odchází ze Sigmy Olomouc do Jablonce. V pondělí se na přestupu dohodli zástupci obou klubů. Právu to potvrdil šéf Hanáků Josef Lébr. Zdůraznil však, že smlouva mezi oběma kluby ještě nebyla podepsána. Nesdělil ani výši odstupného.

 

Jan Handrejch, Právo

„Zatím jsme dohodnuti ústně. Jablonec se k nám ale zachoval korektně, neboť v létě by tam Doležal shodou okolností odešel téměř zadarmo. To, co za něj získáme, sice není nic komfortního, ale alespoň částečně sníží ekonomickou ztrátu, která nám jeho odchodem vznikne. Neodbyli nás totiž tabulkovou cenou," vysvětlil Lébr.

Fotbalista, který byl na podzim s osmi góly nejlepším střelcem Sigmy, měl být podle něj základním kamenem nově se rodícího týmu a údajně s olomouckým klubem podepsal smlouvu až do roku 2017. Jenže ta nebyla podle Lébra řádně zaregistrovaná kvůli Doležalovu agentovi Ondreji Chovancovi.

„Podepsané smlouvy se jedou zaregistrovat na svaz. Manažer byl zrovna v Praze a tak jsme mu doporučenou poštou odeslali všechna vyhotovení. On však smlouvu úmyslně nenechal zaregistrovat a hráče začal nabízet jiným klubům. Doplatili jsme prostě na důvěřivost. Teď se musíme poradit s právníky a zvážit, zda proti Chovancovi podnikneme nějaké kroky," uvedl Lébr.

Chovanec pro ČTK jeho verzi odmítl s tím, že celou věc vnímá jako manažerské selhání odpovědných osob v Sigmě. Doležal prý smlouvu se Sigmou neprodloužil a naopak se dohodl na letním odchodu do Jablonce. Důvodem podle něj bylo to, že Hanáci změnili podmínky, za kterých měl Doležal v Olomouci zůstat. „To, co nám předložili, jsme neakceptovali a dohodli se v Jablonci, kde s námi jednali seriózně," prohlásil Chovanec.

Petr Marek, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..