Liberec porazil Baník a uťal jeho sérii

V dohrávce 23. kola fotbalové Gambrinus ligy se utkal Slovan Liberec s mistrovským Baníkem Ostrava. Hosté prožívají výborný vstup do jarní části soutěže, v sedmi zápasech před duelem v Liberci nenašli přemožitele. V souboji dvou aspirantů na postup do pohárové Evropy se radovali domácí hráči, kteří díky trefě Michala Pospíšila ze 17. minuty zvítězili 1:0.

Severočeši postrádali svého klíčového záložníka Jana Poláka, který nesměl hrát kvůli čtyřem žlutým kartám. Zálohu měl oslabenou i Baník, kterému pro osm žlutých karet chyběl Radoslav Látal.

V 11. minutě se nechal u brankové čáry obrat o míč domácí obránce Tomáš Janů, Slončík nacentroval do pokutového území, kde Papadopulos jemně střelu tečoval. Míč skončil těsně vedle tyče gólmana Marka Čecha.

Za domácí odpovídal Martin Abrahám, zamířil jen doprostřed branky, kde stál připravený Petr Vašek. V 16. minutě pálil nebezpečně Michal Pospíšil, Vašek vytáhl střelu na roh. Z něj se míč odrazil opět k bývalému útočníkovi Sparty, který netrefil z otočky ideálně, míč ale přesto skončil nad padajícím gólmanem v brance.

Kapitán Čížek musel po půl hodině z hřiště

Liberec gól povzbudil a dále se tlačil do útoku. Své šance nevyužil, největší měl po půl hodině hry Libor Došek, který netrefil přesně centr z pravé strany. Trenér Baníku Jarabinský byl nespokojený s výkonem obrany a ve 32. minutě stáhl ze hry kapitána Martina Čížka. Místo něj přišel Petr Drozd.

V 41. minutě srazil vracející se Tomašák hlavičkujícího Papouška a domácí se hlasitě dožadovali pokutového kopu. Vzápětí se v ideální pozici dostal po přihrávce Pospíšila ke střele Kisel, pod tlakem ale nevypálil přesně ani tvrdě.

O přestávce v šatně Jozef Jarabinský svým svěřencům asi pořádně "domluvil", Baník po změně stran ožil a měl navrch. Finální přihrávka jeho akcím ale chyběla, stejně jako klid v zakončení.

Liberec hrozil brejky

V 71. minutě Papadopulos přizvedl centr za obranu Liberce, Žůrek z dobré pozice pálil nad. Liberec zodpovědně bránil a snažil se vyrážet do rychlých protiútoků. V nich ale, stejně jako soupeř, postrádal přesnější přihrávku. V nastaveném čase mohl vyrovnat Drozd, po rohu ale hlavičkoval mimo.

Ostrava poslední dva zápasy v Liberci vyhrála, ovšem na podzim na Bazalech prohrála 0:4. Vyhazovem debakl odnesl trenér František Komňacký. Odveta se mistrovskému celku nepovedla, v Liberci klíč ke zdolání branky domácích nenašel. Slovan díky gólu Michala Pospíšila zvítězil 1:0.

FC Slovan Liberec - FC Baník Ostrava 1:0 (1:0)
Branka: 17. Pospíšil. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Filípek. ŽK. Abrahám - Slončík, Klimpl. Diváci: 5368.
Liberec: Čech - Šinglár, Lukáš, Košťál, Janů - Papoušek (76. Hamouz), Abrahám , Kisel, Pudil (67. Ančic) - Libor Došek (69. Slepička) , Pospíšil. Trenéři: Griga a Lavička.
Ostrava: Vašek - Klimpl, Besta, Dvorník (64. Metelka), M. Čížek (33. Drozd) - Zd. Pospěch, Slončík (59. Žůrek), Bystroň, Magera, Tomašák - Papadopulos. Trenér: Jarabinský.