Sparta - FK Krasnodar 1:1Druhý ruský skalp Sparta nezískala, Slavia o deseti podlehla Bulharům

Jerez

Pouze jedno vítězství ze čtyř zápasů zaznamenali fotbalisté Sparty na soustředění ve španělském Jerezu. V dnešním závěrečném duelu remizovali s ruským FK Krasnodar 1:1, jedinou branku Pražanů vstřelil kapitán David Lafata. Lídr Gambrinus ligy v rámci soustředění ještě porazil Lokomotiv Moskva a prohrál s Lechem Poznaň a Ludogorcem Razgrad.

Útočník Sparty David Lafata (vpředu).

Trenér Vítězslav Lavička poslal na hřiště nejsilnější možnou sestavu, jež nejspíš bude optimální i pro jarní boj o titul. A začátek se Spartě vydařil, po Matějovského kolmici se Lafata vyhnul brankáři a zakončil do prázdné branky. Krasnodar se v prvním poločase spíše bránil, zato Lafata střelou zpoza vápna trefil pět minut před přestávkou břevno.

Jenže ve druhém dějství Sparta na svůj výkon nenavázala. Šestý tým ruské ligy začal hrát mnohem aktivněji, nejdřív vyrovnal hru a pak i skóre. Mamajev skákavou střelou překonal Vaclíka.

„V prvním poločase byla naše hra kvalitní, co se týče organizace směrem dozadu. Hráli jsme nátlakově a kombinací jsme si vytvořili několik zajímavých akcí. Vytknout hráčům mohu pouze nižší efektivitu. Po přestávce soupeř protočil sestavu a výrazně se zlepšil. Do tolika gólových šancí jsme se nedostávali, přesto jsme hru kontrolovali. Nakonec jsme ale nešťastně inkasovali," řekl trenér Vítězslav Lavička pro sparta.cz.

Slavia v Turecku znovu prohrála 0:1

Fotbalisté Slavie ve třetím zápase na soustředění v Turecku prohráli podruhé 0:1. Pražané po středeční porážce od rumunské Constanty uhráli stejný výsledek i se čtvrtým celkem bulharské ligy CSKA Sofia.

V základní sestavě Slavie poprvé nastoupily i nedávné posily Damien Boudjemaa a Keegan Ritchie. Právě jihoafrický obránce však své premiérové utkání nedohrál, protože byl ještě v první půli vyloučen za dvě žluté karty během dvanácti minut.

Jihlava vyhrála i svůj závěrečný třetí zápas v Turecku, když porazila maďarský Paks 1:0. Dukla naopak na Kypru podlehla Botevu Plovdiv 2:3. Poprvé na tureckém soustředění prohrálo také Brno, které nestačilo na maďarský Dunaújváros a prohrálo 0:2.

Přípravný fotbalový zápas ve Španělsku:
Sparta Praha - FK Krasnodar 1:1 (1:0)
Branky: 6. Lafeta - 65. Mamajev.
Sestava Sparty: Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Hušbauer, Vácha (46. Mareček), Matějovský (79. Vacek) - Dočkal, Krejčí (75. Přikryl) - Lafata (67. Bednář). Trenér: Lavička.
Přípravná fotbalová utkání v Turecku:
Zbrojovka Brno - Dunaújváros PASE 0:2 (0:0)
Sestava Brna: Doležal - Kunc, Buchta, Košťál, Hyčka - Vávra, Glaser, Sedlák, Dolný - Skalák - Kroupa (60. Pašek). Trenér: Kotal.
Paksi SE (Maď.) - Vysočina Jihlava 0:1 (0:1)
Branka: Krejčí.
Základní sestava Jihlavy: Blažek - Mikula, Šourek, Krejčí, Vaculík - Masopust, Marek, Koloušek, Kukol - Jungr, Harba. Trenér: Rada.
Slavia Praha - CSKA Sofia 0:1 (0:0)
Branka: 75. Kossoko. ČK: 34. Ritchie (Slavia).
Sestava Slavie - I. poločas: Černý - Nitrianský, Škoda, Costa, Ritchie - Gecov, Zmrhal - Prošek, Piták, Boudjemaa - Juhar.
II. poločas: Čontofalský - Dostál, Costa, Neves, Zmrhal (60. Tusjak) - Lička, Hrubý - Vošahlík, Mensah, Bazal - Vyhnal. Trenér: Koubek.
Ordabasy Šymkent (Kaz.) - FK Mladá Boleslav 2:4 (2:0)
Branky Ml. Boleslavi: 50. a 77. Nešpor, 81. Ščuk, 84. Magera.
Sestava Ml. Boleslavi: Hankič - Bořil, Vraštil, Smejkal, Rosa - Eliáš (72. D. Jarolím), Fousek (72. Ščuk) - Bartl (36. Šultes), Magera, Mehanovič (72. Štajner) - Chramosta (46. Nešpor). Trenér: K. Jarolím.
Baník Ostrava - Viitorul Constanta 1:0 (1:0)
Branka: 15. Krmenčík.
Sestava Ostravy: Pavlenka (46. Macej) - Zawada (46. Vengřinek), Kaša, Baránek (75. Stronati), Sukup - Foltýn (46. Mensah), Greguš - Narh, Kukec, De Azevedo - Krmenčík. Trenér: Komňacký.