Liberec otočil zápas a vyhrál severočeské derby

PRAHA-tv

Severočeské derby v první fotbalové lize vyhráli fotbalisté Liberce, kteří v dohrávce 24. kola porazili Jablonec na jeho hřišti 2:1. Domácí sice vedli od 34. minuty zásluhou Michálka, ale krátce poté vyrovnal Došek a rozhodující branku vstřelil čtyři minuty před koncem řádné hrací doby Karol Kisel. Liberec se v tabulce posunul na páté místo.

Zápas začal z obou stran opatrně, diváky probudila jen situace ze 14. minuty, kdy rozhodčí musel na chvíli přerušit hru pro odklizení konfet a stuh, které na hřiště naházeli fanoušci za domácí brankou. Po prvních 25 minutách měli domácí na kontě tři rohové kopy, ale žádnou šanci si při nich nevypracovali.

Vše podstatné se nadále odehrávalo uprostřed hřiště, ojediněle se míč ocitl před brankáři obou týmů. Většinou to ale byly dlouhé centry, které nenašly adresáta, nebo se jednalo o nepodařené střely z dálky. Jak se první půlhodinu téměř nic nedělo, během dalších osmi minut padly hned dvě branky.

V 36. minutě nejprve zničehonic Smíšek dovedl míč po levé straně téměř k rohovému praporku a přistrčil míč Jágrovi. Ten ještě v pádu dokázal míč po zemi kopnout přesně před branku a dobíhající Michálek dostal Jablonec do vedení. Z toho se domácí radovali sotva dvě minuty. Kisel zahrával z pravé strany rohový kop, a nejvýše vyskočil Libor Došek - 1:1.

Druhý poločas začali lépe jablonečtí. Po rohovém kopu zachránil brankáře Čecha před překonáním až pohotový zásah obránce Tomáše Janů. Za dvě minuty se opakovala naprosto stejná situace, kdy u tyče stojící Janů po hlavičce Hrotka opět zachránil Liberec od inkasování.

Na druhé straně měl velkou příležitost v 57. minutě Pospíšil, kterého vyslal do šance Polák. Liberecký útočník ale levačkou netrefil z několika kroků branku. Hra se pak poněkud přiostřila, žluté karty dostali krátce po sobě liberečtí Pospíšil a Košťál a domácí Smíšek.  Osm minut před koncem se do pokutového území prodral jablonecký Loučka, ale jeho prudká střela skončila hodně mimo.

Domácí nakonec doplatili na nedostatečný důraz v obraně. Čtyři minuty před koncem nechali domácí beci prostor Slepičkovi, jenž z otočky vypálil na Špita. Jablonecký gólman jeho střelu vyrazil, ale dobíhající Kisel se nemýlil a otočil vývoj zápasu.

Jablonec - Liberec 1:2 (1:1)
Branky: 34. Michálek - 37. Došek, 86. Kisel. Rozhodčí: Čuřín - Pokorný, Pinkas. ŽK: Loučka, Smíšek - Pospíšil, Košťál. Diváci: 3180.
Jablonec: Špit - Laštovka, Svojtka, Hrotek, Loučka - Michálek (90. Nesvadba), Hušek, Klapka, Weber - Smíšek (84. Jindříšek), Šenkeřík (80. Kordula). Trenér: Rada.
Liberec: Čech - Šinglár, Košťál, Lukáš, Janů - Papoušek, Polák, Kisel, Pudil (71. Hamouz) - Pospíšil (76. Slepička), Došek (90. Hološko). Trenér: Griga.